News

10 zabitych w ataku na szkołę w Gazie, czwarty atak w ciągu 4 dni: raport

Izrael poinformował, że wszystkie trzy ataki były wymierzone w agentów ukrywających się w szkołach

Gaza:

Źródło w szpitalu w Strefie Gazy podało, że we wtorek w ataku na szkołę, w której schronienie znaleźli przesiedleni Palestyńczycy, zginęło co najmniej 10 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Był to czwarty taki atak w ciągu czterech dni.

Atak uderzył w bramę szkoły Al-Awda w Abasan, w pobliżu południowego miasta Chan Junis, poinformowało źródło w szpitalu Nasser w Chan Junis, dokąd przewieziono ofiary.

Izrael nie skomentował sprawy natychmiast, przyznając, że od soboty przeprowadził trzy inne ataki na szkoły w Strefie Gazy, wykorzystywane jako schroniska dla przesiedleńców.

Według władz na terytorium kontrolowanym przez Hamas, w atakach zginęło co najmniej 20 osób.

Izrael poinformował, że wszystkie trzy ataki były wymierzone w agentów ukrywających się w szkołach.

W sobotę izraelski atak uderzył w prowadzoną przez ONZ szkołę Al-Jawni w Nuseirat, w centralnej części Strefy Gazy. Zginęło 16 osób, jak poinformowało ministerstwo zdrowia tego terytorium.

Agencja ONZ ds. uchodźców palestyńskich, UNRWA, podała, że ​​w tym czasie w obozie przebywało 2000 osób.

Według agencji obrony cywilnej, następnego dnia w wyniku strajku w prowadzonej przez kościół szkole Świętej Rodziny w mieście Gaza zginęły cztery osoby.

Łaciński Patriarchat, będący właścicielem szkoły, poinformował, że na terenie szkoły zgromadziły się setki osób.

W poniedziałek doszło do ataku na kolejną szkołę prowadzoną przez UNRWA w Nuseirat; lokalny szpital poinformował, że kilka osób zabrano na leczenie.

Izrael poinformował, że zaatakował „kilku terrorystów”, którzy używali szkoły jako przykrywki.

Hamas zaprzeczył twierdzeniom Izraela, jakoby wykorzystywał szkoły, szpitale i inne obiekty cywilne do celów wojskowych.

Według UNRWA, od wybuchu wojny 7 października, kiedy Hamas zaatakował Izrael, w prowadzonych przez tę agencję szkołach i schroniskach w Strefie Gazy zginęło ponad 500 osób.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button