News

4 Amerykanów pochodzenia indyjskiego oskarżonych o handel ludźmi w USA: Raport

Podczas wykonywania nakazu przeszukania skonfiskowano wiele laptopów i telefonów komórkowych. (Informacja)

Houston:

Jak donosi raport medialny, czterech Amerykanów pochodzenia indyjskiego, w tym jedna kobieta, zostało oskarżonych o rzekome prowadzenie procederu handlu ludźmi z domu w amerykańskim stanie Teksas.

Departament Policji w Princeton ujawnił szczegóły śledztwa, w wyniku którego aresztowano cztery osoby po tym, jak w domu znaleziono 15 kobiet, domniemanych ofiar handlu ludźmi, poinformował w poniedziałek wieczorem portal informacyjny Fox4News.com.

Chandan Dasireddy (24 lata), Dwaraka Gunda (31 lat), Santhosh Katkoori (31 lat) i Anil Male (37 lat), wszyscy aresztowani w marcu, zostali teraz oskarżeni o handel ludźmi, zbrodnię drugiego stopnia, a spodziewanych jest więcej aresztowań, podał kanał, cytując policję.

Władze ustaliły, że wszystkie młode kobiety mieszkające w tym samym domu były zmuszane do spania na podłodze w domu przy Ginsburg Lane w hrabstwie Collin w Princeton. „W domu, który był centrum handlu ludźmi, nie było praktycznie żadnych mebli, tylko mnóstwo elektroniki komputerowej i koców” – powiedziała policja.

Inny portal informacyjny, McKinney Courier-Gazette, podał, że funkcjonariusze policji z Princeton zostali wysłani 13 marca do domu w związku z obawami dotyczącymi opieki społecznej i podejrzanymi okolicznościami.

„Po dalszym dochodzeniu w sprawie wstępnego raportu detektywi z wydziału dochodzeniowo-śledczego policji Princeton uzyskali nakaz przeszukania domu Santhosha Katkooriego, w którym znajdowało się 15 dorosłych kobiet. Podczas dochodzenia odkryto, że kobiety były zmuszane do pracy dla Katkooriego i wielu firm programistycznych, których właścicielami byli on i jego żona, Dwaraka Gunda” – czytamy w oświadczeniu.

Podczas wykonywania nakazu przeszukania skonfiskowano wiele laptopów, telefonów komórkowych, drukarek i fałszywych dokumentów. Później ustalono, że wiele lokalizacji w Princeton, Melissa i McKinney było zaangażowanych w przymusową pracę ofiar, w tym dorosłych mężczyzn, podał portal, dodając, że z innych lokalizacji skonfiskowano dodatkowe laptopy, telefony komórkowe i dokumenty.

Pierwotne obawy zgłosiła firma zajmująca się zwalczaniem szkodników, do której zwrócono się z powodu możliwych pluskiew. „Po wejściu do środka inspektor zauważył, że w każdym pokoju na podłodze spało 3-5 młodych samic. Było też mnóstwo walizek. Firma skontaktowała się z policją” – dodał Fox4News.com.

Portal informacyjny zacytował sierżant policji z Princeton Carolyn Crawford, która powiedziała, że ​​zaangażowanych jest ponad 100 osób, „ponad połowa z nich to ofiary”. Nie ujawniła jednak, jaki rodzaj operacji pracy miał miejsce.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button