Entertainment

Alec Baldwin odnosi duże zwycięstwo w procesie „Rust” przed rozpoczęciem wyboru ławy przysięgłych

Aktor Alec Baldwin odniósł w poniedziałek ważne zwycięstwo w procesie „Rust”, mimo że wybór ławy przysięgłych rozpocznie się dopiero we wtorek, 9 lipca.

Sędzia Mary Marlowe Sommer uznała, że ​​rola aktora z „30 Rock” jako koproducenta westernu nie może zostać włączona do materiału dowodowego, co utrudnia oskarżycielowi prowadzenie sprawy przeciwko Baldwinowi, który został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci w związku ze śmiercią operatora „Rust” Halina Hutchins.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Rola producenta Aleca Baldwina nie będzie brana pod uwagę podczas procesu „Rust”

MEGA

Alec Baldwin stanął przed sądem pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci w związku ze śmiercią operatorki Halyny Hutchins 21 października 2021 r. Baldwin trzymał w ręku pistolet na planie westernu, gdy ten wystrzelił, śmiertelnie raniąc Hutchins i hospitalizując reżysera Joela Souzę.

Płatnerz Hannah Gutierrez-Reed miała proces o nieumyślne spowodowanie śmierci na początku tego roku. Ława przysięgłych potrzebowała mniej niż trzech miesięcy, aby uznać ją za winną nieumyślnego spowodowania śmierci, ale uniewinniła ją z mniejszego zarzutu manipulowania dowodami. Sędzia Mary Marlowe Sommer skazała ją na maksymalną karę 18 miesięcy za kratkami po tym, jak prokuratorzy skutecznie argumentowali, że początkujący rusznikarz przypadkowo pomylił ostrą amunicję z atrapami naboi.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Sędzia daje Baldwinowi duże zwycięstwo prawne przed rozprawą

Alec Baldwin spotyka się z policją w celu przesłuchania po strzelaninie w Rust
MEGA

Podczas rozprawy w poniedziałek 8 lipca, zaledwie dzień przed wyborem ławy przysięgłych, sędzia Mary Marlowe Sommer przyznała Alecowi Baldwinowi ważne zwycięstwo w jego sprawie „Rust”, decydując, że rola Baldwina jako koproducenta nie może zostać uwzględniona jako dowód w procesie.

„Mam prawdziwy problem ze stanowiskiem państwa, które chce wykazać, że jako producent nie przestrzegał wytycznych, a zatem jako aktor pan Baldwin zrobił wszystkie te rzeczy źle, co doprowadziło do śmierci pani Hutchins, ponieważ jako producent pozwolił, aby te rzeczy się wydarzyły” – oświadczyła dziś sędzia Mary Marlowe Sommer na rozprawie przedprocesowej w poniedziałek, zgodnie z Termin ostateczny.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Alec Baldwin może trafić za kratki na 18 miesięcy

Alec Baldwin pozuje z bronią i amunicją w nowym filmie z prób do Rust
MEGA

Nieumyślne spowodowanie śmierci jest zbrodnią czwartego stopnia w stanie Nowy Meksyk. W związku z tym Baldwin może trafić za kratki na okres do 18 miesięcy i zapłacić grzywnę w wysokości około 5000 dolarów. Oczekuje się, że proces potrwa około dwóch tygodni, a ława przysięgłych potencjalnie otrzyma sprawę już pod koniec przyszłego tygodnia, jeśli zbierze się we wtorek 9 lipca. Oznacza to, że oświadczenia wstępne w procesie mogą rozpocząć się w środę 10 lipca. Zespół prawny Baldwina nie wyjaśnił, czy aktor zezna, chociaż w kilku wywiadach po strzelaninie utrzymywał, że nigdy nie nacisnął spustu.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Oskarżenie skłaniało się ku pozycji Baldwina jako producenta na planie „Rust”, a nie aktora, i wydawało się gotowe argumentować, że jego rola jako producenta pozwalała mu przejąć produkcję „Rust” pod względem bezpieczeństwa broni palnej i własnego przeszkolenia. Jednak od poniedziałku sędzia odrzucił pozycję Baldwina jako producenta.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Sędzia chciał uniknąć „zamieszania wśród ławników”

Alec Baldwin przesłuchany przez policję po śmiertelnej strzelaninie w Rust
MEGA

Podczas poniedziałkowej rozprawy prokurator specjalny Erlinda Johnson argumentowała, że ​​rola Baldwina „jako producenta uświadomiła mu jego odpowiedzialność na planie. We wcześniejszym piśmie Johnson twierdził, że jego rola jako producenta „ośmieliła go w dniach poprzedzających 21 października 2021 r. do podejmowania działań, które narażały innych, w tym panią Hutchins, na ryzyko, poprzez poganianie członków ekipy i żądanie szybkich zmian w scenach, co zmuszało członków ekipy do ucieczki”.

Johnson kontynuował, twierdząc, że „rola pana Baldwina jako producenta również sprawiła, że ​​był on bardzo świadomy swoich obowiązków przestrzegania ustalonych zasad bezpieczeństwa i porządku na planie”. Jednak sędzia Mary Marlowe Sommer uważała, że ​​rola Baldwina jako producenta i aktora może być myląca dla ławy przysięgłych.

„Wartość dowodowa nie jest znacząco niższa od niesłusznych uprzedzeń i dezorientacji ławników” – powiedział sędzia Sommer podczas poniedziałkowej rozprawy.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Czy Hannah Gutierrez-Reed będzie zeznawać w procesie Aleca Baldwina zatytułowanym „Rust”?

Hannah Gutierrez-Reed pozuje do zdjęcia policyjnego po skazaniu za nieumyślne spowodowanie śmierci w procesie dotyczącym strzelaniny w „Rust”
MEGA

Chociaż Alec Baldwin nie zeznawał podczas procesu Hannah Gutierrez-Reed, nie jest jasne, czy będzie zeznawać w jego sprawie. 27-letnia córka doświadczonego rusznikarza Thell Reed odwołuje się obecnie od wyroku i stara się o przedterminowe zwolnienie po skazaniu na 18 miesięcy za kratkami za rzekome umieszczenie ostrej amunicji w broni palnej, którą następnie wręczono Baldwin.

Chociaż początkująca rusznikarka jest obecnie wymieniona na liście świadków stanu, mało prawdopodobne jest, że będzie zeznawać. W zeszłym miesiącu sędzia Sommer zdecydowała, że ​​nie zmusi Hannah Gutierrez-Reed do zeznań po tym, jak powołała się na swoje prawo do Piątej Poprawki podczas przesłuchania przedprocesowego w sprawie Baldwina.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button