News

Biden będzie pełnił drugą kadencję, jeśli zostanie wybrany: Biały Dom

Biały Dom poinformował we wtorek, że Biden zobowiązał się do pełnienia drugiej kadencji, jeśli zostanie ponownie wybrany w listopadzie.

Waszyngton:

Prezydent USA Joe Biden zobowiązał się do pełnienia urzędu przez drugą kadencję, jeśli zostanie wybrany ponownie w listopadzie – poinformował Biały Dom we wtorek. 81-latek walczy o polityczne przetrwanie, a narastają obawy dotyczące jego wieku i kondycji fizycznej.

„Tak” – odpowiedziała Karine Jean-Pierre, sekretarz prasowa Białego Domu, zapytana podczas codziennego briefingu, czy Demokrata zobowiązał się pełnić urząd przez kolejne cztery lata, jeśli pokona Donalda Trumpa w wyborach w 2024 roku.

Rzeczniczka powiedziała, że ​​jej zdaniem Demokraci są teraz „absolutnie” zjednoczeni wokół Bidena, ponieważ ustawodawcy partii prowadzili kluczowe rozmowy na temat tego, czy powinien on zrezygnować ze stanowiska kandydata w listopadzie.

„Chcemy zamknąć rozdział… Chcemy dojść do drugiej strony” – powiedział Jean-Pierre, gdy zapytano go, czy Biden uważa, że ​​kryzys już za nim.

„On chce iść naprzód, zjednoczyć partię” – powiedziała. „Prezydent zamierza iść naprzód”.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button