Entertainment

Burmistrz Kingstown Sezon 3 Odcinek 6 Recenzja: Ecotone

Ocena krytyków: 3,5 / 5,0

3.5

Celem urzędu burmistrza Kingstown jest ukazanie korupcji w kompleksie więzienno-przemysłowym.

W miarę jak przybywają i odchodzą nowi więźniowie, koncepcja ta staje się dla nas coraz bardziej powszechna.

Ale gdy zaczniemy podążać śladami Tracy w pracy, otrzymamy zupełnie inny punkt widzenia – bardziej humanitarny, z punktu widzenia mężczyzn i kobiet w systemie.

Bunny i Mike S03E06 - Burmistrz Kingstown
(Dennis P. Mong Jr./Paramount+)

Przez pierwsze dwa sezony nie byłem w stanie dostrzec związku Tracy'ego z systemem.

Była tak niedorozwinięta, że ​​nic w niej nie miało sensu poza jej małżeństwem z Kyle'em. W końcu jest częścią rodziny.

Jednak rola Nishi Munshi jako Tracy'ego rozkwitła po Odejście Dianne Weist i śmierć Miriam.

Powiązane: Burmistrz Kingstown Sezon 3 Odcinek 5 Recenzja: Iris

Choć uwielbiamy krótkie, dziesięcioodcinkowe sezony serialu z tak bogatą obsadą jak „Burmistrz Kingstown”, to jednak krótki czas trwania nie pozwala na docenienie rozwoju wielu osób.

Ich wątki czasami w ogóle nie istnieją lub giną w bardziej imponujących scenach, takich jak walki uliczne czy zamieszki w więzieniach.

Tracy at Home S03E06 - Burmistrz KingstownTracy at Home S03E06 - Burmistrz Kingstown
(Dennis P. Mong Jr./Paramount+)

Rozmowa Tracy z naczelnikiem więzienia dla kobiet była niezwykle irytująca i pokazała, jak problematyczna jest obecność mężczyzn w systemie więziennym.

Kobiety są przytłoczone zarówno fizycznie, jak i okolicznościami.

Miriam była jedną z niewielu mistrzyń, jakie miały kobiety w tym systemie i wygląda na to, że Tracy przejmie jej obowiązki.

Tracy wyraziła wyraźne zaniepokojenie stanem ciężarnej więźniarki, którą zmuszano do porodu z rękami i nogami przykutymi do łóżka.

Czy więzienia nie mają bezpiecznych pomieszczeń, w których kobiety w ciąży, a co dopiero te, które zostały zgwałcone, aby się tam dostać, mogą swobodnie rodzić? Nigdy nie miałam takiego przywileju, ale wydaje się koszmarem robić to bez ruchu.

Tracy chce bronić tych kobiet, ale robienie tego może być niebezpieczne. W końcu jest kobietą w systemie, w którym mężczyźni mają władzę nad kobietami, nawet współpracownikami.

Kyle jako Ojciec S03E06 - Burmistrz KingstownKyle jako Ojciec S03E06 - Burmistrz Kingstown
(Dennis P. Mong Jr./Paramount+)

Jej rozmowa ze strażnikiem pokazała, że ​​nie boi się narażać swojego życia, ale jeśli nie będzie ostrożna, może zapłacić cenę, której się nie spodziewa.

Widok jej i Kyle'a w trybie rodzicielskim nie wywołał u mnie ciepłych uczuć. Zamiast tego martwiło mnie, że jej szczęście może być krótkotrwałe, jeśli rozejdzie się wieść o wzniecaniu zamieszania wokół ciąży.

Powiązane: Jak technologia na zawsze zmieniła tropy telewizyjne

Nie jest tak biegła w życiu codziennym jak Iris, która naraża się na niebezpieczeństwo, aby utrzymać swoją pozycję.

Iris wchodzi głęboko w Konstantina i jeśli jest tak zły, jak mówią, niedługo odkryje jej dwulicowość. Czy można ufać komukolwiek?

I jak Iris udało się uniknąć wpływu Mike'a na jej publikę? Mike nie dzwoni często, ale za każdym razem, gdy to robi, strach, że ktoś doda dwa do dwóch, jest nieco przytłaczający.

Mike i Evelyn S03E06 - Burmistrz KingstownMike i Evelyn S03E06 - Burmistrz Kingstown
(Dennis P. Mong Jr./Paramount+)

Czy ktoś jeszcze uważa, że ​​potrzeba zemsty Mike'a czasami posuwa się za daleko? To jego pięta achillesowa, a jeśli upadnie, to prawdopodobnie będzie to wynikiem tej niekończącej się potrzeby uporządkowania wszystkiego w jego umyśle.

Za każdym razem, gdy ktoś, kogo kocha, jest w niebezpieczeństwie, reaguje szybko. Nic dziwnego, że Callahan zastanawia się, czy Mike jest drapieżnikiem, czy ofiarą, jednocześnie wskazując, że aby utrzymać ekosystem, nie może być jednym i drugim.

Relacja Mike'a z Bunnym jest jednym z filarów Burmistrz Kingstown. Kiedy Callahan zasugerował, żeby Mike pokazał mu, jak działa i utrzymuje ekosystem, moje serce zabiło mocniej.

Arayanie polują na Bunny'ego i w każdym kolejnym odcinku pojawia się przeczucie, że czas Bunny'ego na tym świecie dobiega końca.

A jeśli jego przyjaciele i rodzina będą dalej wpadać w ogień krzyżowy, ile czasu minie, zanim Bunny zwróci się przeciwko Mike'owi? Kręcili się już wcześniej w kółko, a ich związek zawsze jest na bardzo ciasnej smyczy, która grozi pęknięciem.

Mike i Bunny S03E06 - Burmistrz KingstownMike i Bunny S03E06 - Burmistrz Kingstown
(Dennis P. Mong Jr./Paramount+)

Uwielbiam te rozmowy, które odbywają się w barze między wszystkimi ważnymi osobami, gdy Mike, niemający oficjalnej roli kierowniczej, rządzi pozostałymi.

Kiedy Konstantin skrytykował Iana w tej relacji, Ian oburzył się na sugestię, że jest w pewnym sensie bezsilny.

Powiązane: Problemy prequeli – dlaczego dyrektorzy stacji telewizyjnych są tak zafascynowani przeszłością?

Wszystkie związki Mike'a są w najlepszym razie kruche i mogą się rozpaść z każdym złym ruchem.

Jeśli jesteś pośrednikiem między tak wieloma różnymi frakcjami, jak długo to potrwa, zanim tama pęknie?

Carney jest sam w środku, pracując również w imieniu Mike'a. Dostał lanie za to połączenie, a mając tak niewielu (czy w ogóle ma?) sojuszników, nie mogę sobie wyobrazić gorszego miejsca do niesienia pochodni Mike'a niż w murach więzienia.

Merle i Carney stają do walki S03E06 - Burmistrz KingstownMerle i Carney stają do walki S03E06 - Burmistrz Kingstown
(Dennis P. Mong Jr./Paramount+)

Dotyczy to Carneya, Tracy'ego, a nawet Callahana.

Kiedy my rozmawiałem niedawno z Michaelem Beachemzapowiedział odcinek, w którym zobaczymy intensywną strzelaninę na moście.

Kto weźmie udział w tej bijatyce?

Gdy liczba ofiar rośnie, nie możemy oprzeć się wrażeniu, że możemy stracić jedną lub więcej postaci, na których do tej pory polegaliśmy.

Możemy trochę się podroczyć. Historie w „Ecotone” nasilają się w miarę trwania sezonu. Mike i wszyscy w jego otoczeniu zostaną wystawieni na próbę.

Ian i Mike S03E06 - Burmistrz KingstownIan i Mike S03E06 - Burmistrz Kingstown
(Dennis P. Mong Jr./Paramount+)

Ecotone samo w sobie oznacza przejście między dwoma ekosystemami, więc plan działania został ustalony. Zmiana jest w drodze.

Nie ma żadnych informacji o kolejnym sezonie, a biorąc pod uwagę ostatnie zmiany, jakie Paramount wprowadził w swojej bibliotece treści, możemy nie doczekać się sezonu 4.

Powiązane: Paramount Shutters MTV, Comedy Central, CMT Websites, Oburzający fanów

Miejmy nadzieję, że reszta sezonu i finał dadzą nam przynajmniej pewne wyobrażenie o tym, co przyniesie przyszłość, jeśli nie będziemy mieli okazji jej zobaczyć.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button