Sports

Draymond Green mówi, że Spurs wykonali „genialny ruch”

(Zdjęcie: Ronald Martinez/Getty Images)

San Antonio Spurs poczynili bardzo intrygujące postępy w przerwie międzysezonowej, podpisując kontrakt z przyszłym rozgrywającym Galerii Sław Chrisem Paulem.

Po jednym sezonie spędzonym w Golden State Warriors, 12-krotny uczestnik Meczu Gwiazd zmierza do gry pod okiem legendarnego trenera Gregga Popovicha i u boku wschodzącego środkowego Victora Wembanyamy.

Draymond Green, skrzydłowy drużyny Warriors, niedawno w swoim podcaście podzielił się przemyśleniami na temat swojego byłego kolegi z drużyny, który dołączył do San Antonio.

„To genialny ruch ze strony Spurs” – powiedział Green słuchaczom „The Draymond Green Show”.

Green pokazał również, jak świetnym posunięciem jego zdaniem będzie to dla Wembanyamy.

Paul ma 39 lat, więc jego najlepsze lata jako zawodnika są już za nim. Ale fakt, że wchodzi w swój 20. sezon NBA, może bardzo pomóc Wembanyamie. Weteran jest fantastycznym rozgrywającym, który ma zdolność, by uczynić wszystkich wokół siebie lepszymi.

Wembanyama jest już wschodzącą supergwiazdą, co oznacza, że ​​on i Paul mogliby mieć pole do popisu w grze pick-and-roll.

Francuz o wzroście 7 stóp i 4 cali prowadził w lidze ze średnią 3,6 bloków na mecz jako debiutant w zeszłym sezonie. 20-latek notował również średnio 21,4 punktów i 10,6 zbiórek na mecz.

Paul podpisał z San Antonio jedynie roczną umowę, ale to może wystarczyć, aby Wembanyama stał się jednym z najbardziej wszechstronnych wysokich graczy w lidze.

Spurs mają za sobą drugi z rzędu sezon z 22 zwycięstwami, więc zakontraktowanie Paula niekoniecznie sprawi, że będą pretendentami do tytułu, ale może pomóc młodemu zespołowi dojrzeć nieco szybciej.

NASTĘPNY:
Chris Paul ma wiadomość dla fanów SpursSource link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button