News

Dyson zamierza zwolnić 1000 pracowników w Wielkiej Brytanii


7/9: Poranne wiadomości CBS

20:36

Firma Dyson poinformowała we wtorek swoich pracowników, że planuje zwolnić 1000 pracowników w Wielkiej Brytanii.

Firma Dyson, najlepiej znana z produkcji wysokiej klasy odkurzaczy, wentylatorów i innych urządzeń, ogłosiła cięcia etatów w obliczu rosnącej konkurencji, m.in. ze strony producentów, którzy wypuszczają na rynek azjatycki, będący największym rynkiem zbytu, podróbki swoich urządzeń.

W oświadczeniu dla CBS MoneyWatch, dyrektor generalny Dyson, Hanno Kirner, podał zwiększoną konkurencję jako powód zwolnień. „Rozwinęliśmy się szybko i, jak wszystkie firmy, od czasu do czasu dokonujemy przeglądu naszych globalnych struktur, aby upewnić się, że jesteśmy przygotowani na przyszłość” — powiedział. „W związku z tym proponujemy zmiany w naszej organizacji, które mogą skutkować redukcjami”.

„Dyson działa na coraz bardziej zaciętych i konkurencyjnych rynkach globalnych, na których tempo innowacji i zmian jedynie przyspiesza” – dodał Kirner.

Według firmy redukcje zatrudnienia dotyczą około jednej czwartej pracowników Dyson w Wielkiej Brytanii i są częścią działań mających na celu zmniejszenie globalnej liczby pracowników firmy, która wynosi obecnie około 15 000. Financial Timesktóry jako pierwszy poinformował o zwolnieniach.

James Dyson, który założył tę prywatną firmę w 1991 roku, jest wart 19,2 miliarda dolarówwedług Bloomberg Billionaires Index. Asortyment produktów singapurskiej firmy obejmuje również produkty do pielęgnacji włosów, oczyszczacze powietrza i oczyszczacze powietrza.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button