News

Ekipa poszukiwawcza na Bahamach twierdzi, że znalazła telefon zaginionej mieszkanki Chicago w wodzie

Rodzina zaginionej kobiety z Chicago prosi władze Bahamów o jej powrót


Rodzina zaginionej kobiety z Chicago prosi władze Bahamów o jej powrót

00:47

CHICAGO (CBS) – Władze Bahamów poinformowały o odzyskaniu iPhone’a, który według nich należy do mieszkanki Chicago który zaginął tam około trzech tygodni temuchoć urzędnicy przyznali w poniedziałek, że jak dotąd nie udało im się go otworzyć i zapoznać z jego zawartością.

Taylor Casey, 41 lat, była ostatnio widziana na Bahamach 19 czerwca. Jej rodzina mówi, że Casey, która praktykuje jogę od 15 lat, uczestniczyła w odosobnieniu jogi, „aby spełnić długoterminowy cel pogłębienia swojej praktyki”.

Policja na Bahamach została po raz pierwszy powiadomiona o zaginięciu Casey'ego przez ośrodek jogi Sivananda Ashram Yoga Retreat, który zwrócił się do funkcjonariuszy z prośbą o wszczęcie dochodzenia, ponieważ Casey nie pojawił się na porannych zajęciach.

Komisarz policji Clayton Fernander powiedział, że podczas przeszukania 22 czerwca pies wyczuł zapach z namiotu i poprowadził go do wody, ale zapach się tam skończył. Następnie zlokalizowali telefon pod wodą na głębokości około 56 stóp.

Śledczy na Bahamach zwrócili się do amerykańskich władz o pomoc w odblokowaniu telefonu, ale oni również nie mieli szczęścia, powiedział Fernander w poniedziałek. Władze przejrzały również nagrania z monitoringu z całej wyspy, ale „w tej chwili nie ma informacji, które można by połączyć” – dodał komisarz policji.

Urzędnicy dodali, że w poszukiwaniach Caseya 3 lipca wykorzystano podwodne drony, ale nic nie znaleziono. Tymczasem nagrania z monitoringu hotelu również nie przyniosły żadnych rezultatów.

Matka zaginionej kobiety szuka odpowiedzi, wzrasta poczucie pilności

Matka Casey zgłosiła zaginięcie córki, ale jak twierdzi, kiedy po raz pierwszy przyjechała na Bahamy, aby porozmawiać ze śledczymi, nie znalazła ani jednej ulotki informującej o jej zaginięciu.

„Byli po prostu bardzo obojętni i nie zachowywali się tak, jakby ich dziecko zaginęło” – powiedziała. „Musiałam wrócić do domu bez niej. To najgorszy koszmar każdej matki”.

Ulotka, która została teraz wywieszona w tym rejonie, nie zawiera szczegółów dotyczących okoliczności jej zaginięcia ani nie informuje, czy istnieje podejrzenie przestępstwa.

Rodzina Caseya zwróciła się do FBI z prośbą o przejęcie poszukiwańmówiąc, że „nie są zadowoleni ze sposobu, w jaki do tej pory prowadzono to śledztwo”.

„To, czego się dowiedzieliśmy i zaobserwowaliśmy podczas spotkań z władzami i liderami Ashramu, jest niepokojące i wściekłe” – powiedziała w oświadczeniu Emily Williams, przyjaciółka Casey, która towarzyszyła Seymore’owi w podróży.

Gdy zaginie obywatel USA, departament współpracuje z lokalnymi władzami i komunikuje się z rodzinami otwarcie, powiedział rzecznik Departamentu Stanu. Poproszone o komentarz FBI skierowało CNN do Królewskiej Policji Bahamów.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button