News

"Gang Żółwi Ninja" aresztowano członków, skonfiskowano 200 przemycanych gadów

Chińczyk oskarżony o przemyt żółwi do swojego domu w Hongkongu


Chińczyk oskarżony o przemyt żółwi do swojego domu w Hongkongu

01:30

Władze Malezji aresztowały sześciu członków międzynarodowej grupy przestępczej znanej jako „Gang Żółwi Ninja” i skonfiskowały około 200 przemycanych żółwi i żółwiepowiedział we wtorek urzędnik zajmujący się dziką przyrodą.

Abdul Kadir Abu Hashim, dyrektor generalny Malezji Departament Dzikiej Przyrody i Parków Narodowychpoinformował, że czterech Kambodżan i dwóch Malezyjczyków zostało aresztowanych 2 lipca podczas nalotu policji i strażników przyrody na dom w Kuala Lumpur.

Powiedział agencji AFP, że podczas nalotu uratowano około 200 żółwi i żółwi lądowych wartych około 52 300 dolarów. To już druga taka akcja w Malezji w ciągu niecałego tygodnia.

Wiele osób w Azji wierzy, że żółwie i żółwie morskie przynoszą szczęście i dobrobyt.

Abdul Kadir powiedział, że szóstka aresztowanych należy do „Gangu Żółwi Ninja”, międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się przemytem gadów.

Policja i strażnicy przyrody uratowali 400 żółwi podczas pierwszego nalotu 29 czerwca. Zwierzęta te były przeznaczone na sprzedaż w Azji Południowo-Wschodniej i na czarnym rynku były warte 805 084 dolarów.

Zwierzęta uratowane w ostatnim nalocie obejmowały krytycznie zagrożonego żółwia pręgowanego, znanego również jako żółw złocisty, powiedział Abdul Kadir. Żółw pręgowany pochodzi z Chin, Tajwanu, Laosu i Wietnamu, zgodnie z danymi Służby Ryb i Dzikich Zwierząt Stanów Zjednoczonych.

„Ten gatunek cieszy się popularnością wśród zwierząt domowych zarówno w rodzimym zasięgu, jak i poza nim. Od dawna jest wykorzystywany jako źródło pożywienia i w tradycyjnej medycynie” – podaje agencja.

Do innych gatunków zalicza się zagrożonego wyginięciem czarnego żółwia błotnego, żółw sępowyżółw bruzdkowany, żółw lamparcie i żółw czerwononogi występują w Ameryce Południowej oraz na karaibskich wyspach Trynidad i Barbados.

FRANCJA-ŚRODOWISKO-NATURA
Na zdjęciu zrobionym 18 listopada 2021 r. widać żółwia lamparciego (Stigmochelys pardalis babcocki) w „La ferme tropicale” w Paryżu.

JOEL SAGET/AFP przez Getty Images


Żółwie lamparcie pochodzą z suchych sawann środkowej i południowej Afryki, zgodnie z Ogród zoologiczny w Marylandw którym się znajdują.

„Historycznie były też intensywnie eksploatowane przez handel zwierzętami domowymi” – mówi zoo. „Są polowane i spożywane lokalnie jako pożywienie”.

Odkryto również trzy węże, cztery żółwie miękkoskorupowe, jaszczurkę zwaną scynk i pięć żab.

„Wstępne dochodzenie wykazało, że gady zostały przemycone z zagranicy w celu zaspokojenia lukratywnego rynku zwierząt domowych” – powiedział Abdul Kadir.

Uratowane zwierzęta przebywały w ośrodku kwarantanny malezyjskiego departamentu ochrony dzikiej przyrody.

Jak powiedział Abdul Kadir w zeszłym tygodniu, gady te są nielegalnie przywożone do Malezji drogą lądową lub w walizkach przez przemytników na pokładach samolotów komercyjnych.

Ruch drogowyorganizacja pozarządowa zajmująca się dziką przyrodą, stwierdziła, że ​​kraje Azji Południowo-Wschodniej „pełnią funkcję źródła, konsumenta i punktu przeładunkowego dla dzikiej przyrody pochodzącej z tego regionu, jak i z reszty świata”.

W okresie od czerwca 2017 r. do grudnia 2018 r. Śledztwo Służby Ryb i Dzikich Zwierząt USA ustalono, że ponad 1500 rodzimych gatunków żółwi — w tym żółwie leśne, żółwie plamiste i żółwie pudełkowe wschodnie — przybyło z USA do Azji.

Na początku tego roku Departament Sprawiedliwości USA oskarżono mężczyznę za przemyt żółwi z Kalifornii do swojego domu w Hongkongu.


Wyścig o uratowanie żółwia | Archiwum 60 Minutes

13:06

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button