Health

General Catalyst prowadzi HarmonyCares, dostawcę usług opieki domowej, w rundzie finansowania o wartości 200 mln dolarów

HarmonyCares, dostawca usług podstawowej opieki zdrowotnej w domu, zorientowanej na wartość, ogłosił, że pozyskał 200 milionów dolarów w rundzie finansowania prowadzonej przez General Catalyst, dużego płatnika krajowego, i McKesson Ventures.

W rundzie wzięli udział również K2 HealthVentures oraz dotychczasowi inwestorzy: Valtruis, Rubicon Founders, Oak HC/FT i HLM Capital.

CO TO ROBI

HarmonyCares to prowadzona przez lekarzy, zorientowana na wartość firma świadcząca podstawową opiekę zdrowotną, która leczy osoby starsze z poważnymi problemami zdrowotnymi w ich domach.

Jego zespół składa się z ponad 175 dostawców podstawowej opieki zdrowotnej, a także farmaceutów, pracowników socjalnych i pielęgniarek-menedżerów. Firma oferuje również całodobową pomoc pacjentom na wezwanie i współpracuje z programami Medicare ACO i planami Medicare Advantage.

Firma wykorzysta środki na zwiększenie zasięgu geograficznego i udoskonalenie oferty technologicznej.

„Opiece zdrowotnej brakuje obecnie platformy na dużą skalę, która kompleksowo świadczy usługi naszym najbardziej złożonym pacjentom w zaciszu ich domu” — powiedział w oświadczeniu Chris Bischoff, dyrektor zarządzający General Catalyst.

„HarmonyCares jest na dobrej drodze i aktywnie zarządza naszymi najbardziej bezbronnymi pacjentami w modelu ekonomicznym, w którym zachęty są wyrównane. Cieszymy się, że możemy powitać Matta i szerszy zespół HarmonyCares w naszym ekosystemie Health Assurance”.

PRZEGLĄD RYNKU

Firma HarmonyCares z siedzibą w stanie Michigan została założona w 1993 roku pod nazwą US Medical Management LLC (USMM) i zajmowała się praktyką lekarzy wykonujących wizyty domowe.

W 2021 roku firma zajmująca się opieką zarządzaną Setkiwiększościowy udziałowiec w USMM, ogłosił podpisanie ostatecznej umowy sprzedaży swojego większościowego udziału spółkom HLM Venture Partners, Rubicon Founders, Oak HC/FT i Valtruis, spółce WCAS.

Rok później USMM stało się HarmonyCares w ogromna kampania rebrandingowa i dołączyła do programu ACO REACH Centrum Innowacji Centrum Usług Medicare i Medicaid (CMS), aby skupić się na zapewnianiu pacjentom opieki opartej na wartości.

Inne firmy skupiające się na świadczeniu usług opieki domowej dla pacjentów to m.in. firma z siedzibą w Denver DispatchHealthplatforma opieki onkologicznej w domu Wyobraź sobie opiekę na nowo i kalifornijska firma zajmująca się opieką wirtualną Włączone zdrowie.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button