News

Izrael twierdzi, że zabił ponad 100 terrorystów Hamasu, zniszczył 6 tuneli w Gazie

Tel Awiw:

Od czasu powrotu sił izraelskich do północnej części Strefy Gazy, w rejonie Shejaya, gdzie Hamas próbuje się odbudować, żołnierze zabili ponad 150 terrorystów i zniszczyli sześć „znaczących” tuneli, poinformowały w środę Siły Obronne Izraela.

Żołnierze Brygady Spadochroniarzy i Yahalom, elitarnej jednostki saperskiej, walczą nad i pod ziemią w Shejaya od 27 czerwca.

Według danych armii żołnierze zabili ponad 150 terrorystów w walce wręcz, zniszczyli budynki z ładunkami wybuchowymi oraz przejęli broń i dokumenty wywiadowcze.

Sześć znaczących tuneli o długości około sześciu kilometrów zostało zniszczonych, a żołnierze kontynuują poszukiwania. W niektórych odgałęzieniach tunelu znaleziono kryjówki, centra dowodzenia i kontroli, broń i dokumenty wywiadowcze.

Co najmniej 1200 osób zginęło, a 252 Izraelczyków i cudzoziemców zostało wziętych jako zakładników w wyniku ataków Hamasu na społeczności izraelskie w pobliżu granicy z Gazą 7 października. Uważa się, że spośród 116 pozostałych zakładników ponad 30 nie żyje.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button