News

Mechanik samolotów w Iranie umiera po wciągnięciu do silnika Boeing Jet

Do śmiertelnego wypadku doszło na lotnisku Chabahar Konarak w południowym Iranie

W tragicznym incydencie mechanik lotniczy zginął po wciągnięciu do silnika samolotu pasażerskiego Boeing. Incydent miał miejsce 3 lipca na lotnisku Chabahar Konarak w południowym Iranie, gdy lokalny technik Abolfazl Amiri został wciągnięty do silnika samolotu pasażerskiego Boeing podczas wykonywania rutynowych prac konserwacyjnych.

Według Obraz, Boeing przybył do Teheranu wcześnie o 7:15 rano i bezpiecznie wylądował na lotnisku Chabahar Konarak. Zgodnie ze standardową praktyką silnik po prawej stronie został włączony w celu przeprowadzenia kontroli testowej z otwartymi klapami osłonowymi. Wokół silnika, zgodnie z wymaganiami, utworzono również strefę bezpieczeństwa.

Jednak gdy pan Amiri zdał sobie sprawę, że zapomniał narzędzia przy silniku, wrócił w kierunku samolotu, aby je odzyskać. Gdy zbliżył się do turbiny, został wciągnięty i zginął, zanim silnik się zapalił.

Chociaż straż pożarna lotniska przybyła szybko i ugasiła pożar wodą, ratownicy zdołali odzyskać jedynie szczątki mechanika. Samolot obsługiwany przez krajowe linie lotnicze Varesh Airlines został uziemiony w celu naprawy, a irański urząd lotnictwa nakazał przeprowadzenie dochodzenia w sprawie wypadku.

W maju doszło do podobnego zdarzenia, kiedy mężczyzna stracił życie po tym, jak został wciągnięty do silnika samolotu pasażerskiego KLM Lotnisko Schiphol w Amsterdamie. Pasażerowie i członkowie załogi byli podobno świadkami tragicznej śmierci, zanim służby ratunkowe przybyły na miejsce zdarzenia. W rozmowie z holenderską gazetą De Telegraaf świadkowie powiedzieli, że słychać było „piekielny hałas”, gdy osoba została wciągnięta do turbiny odrzutowej. Wiadomo, że mężczyzna zmarł po celowym wejściu do silnika.

W zeszłym roku 27-letni pracownik lotniska zmarł po tym, jak został wciągnięty przez silnik samolotu pasażerskiego Delta w San Antonio w Teksasie.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button