Entertainment

Miłość do Szekspira zapewniła Chrisowi Plummerowi rolę w Star Treku VI

W wywiadzie dla StarTrek.com z 2021 r.Meyer (którego „The View from the Bridge: Memories of a Star Trek and a Life in Hollywood” to lektura obowiązkowa bez względu na to, co sądzisz o tym serialu) opowiadał, jak bycie „Szekspirowskim głupcem” zainspirowało go do dopasowania go do wielkiej, potężnej osobowości Plummera.

Podróż Meyera do „Nieodkrytego Kraju” rozpoczęła się, gdy w wieku 13 lat opuścił zajęcia, aby „zobaczyć film, który, jak mi się wydawało, nazywał się 'Henry Vee'”. Jak Meyer powiedział StarTrek.com:

„…Nie wiedziałem, że to Szekspir, ponieważ na plakacie nie było napisane, tylko „Henryk V” i były tam zdjęcia facetów z mieczami i końmi. Więc wymknąłem się ze szkoły i przeżyłem religijne doświadczenie. Byłem jak Saul z Tarsu na drodze do Damaszku. Miałem wizję… I [Laurence] Olivier nagrał fragmenty „Henryka V” i wszystko to zostało zrobione do muzyki z filmu i uwielbiam to nagranie, ale dźwięk był znacznie gorszy, ponieważ zostało zrobione pod koniec lat 40. Ale w latach 80. Chandos Records wyprodukowało zupełnie nową płytę CD z Chrisem Plummerem, który wykonał te same fragmenty.

Więc kiedy Meyer zaczął pisać „Star Trek VI” i wpadł na pomysł „czarnego szekspira”, Chang i Plummer stali się w jego umyśle wymienni. Był zadowolony ze swojej pracy. Ale czy Plummer byłby równie entuzjastyczny?

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button