News

Najbardziej elitarna prywatna szkoła w Wielkiej Brytanii zakazuje nowym uczniom korzystania ze smartfonów

Londyn — Eton College, prawdopodobnie najbardziej ekskluzywna szkoła z internatem w Wielkiej Brytanii, zabrania nowym studentom posiadania smartfonów.

Eton, położone w pobliżu pałacu królewskiego w Windsor, na zachód od Londynu, słynie z doskonałości akademickiej. Wśród znanych absolwentów znajdują się: Książęta William i Harryoraz powieściopisarz George Orwell, twórca Jamesa Bonda Ian Fleming i długa lista byłych premierów, w tym niedawni liderzy Boris Johnson i David Cameron.

Zakaz, który ma wejść w życie we wrześniu, został wprowadzony po decyzji rządu Wielkiej Brytanii wydane wytyczne wspieranie dyrektorów szkół, którzy podejmują decyzję o zakazie korzystania z telefonów komórkowych w ciągu dnia szkolnego, aby zminimalizować zakłócenia i poprawić zachowanie uczniów w klasie.

Pogoda zimowa 10 stycznia 2024 r.
Eton College na zachód od Londynu widać na zdjęciu archiwalnym z 10 stycznia 2024 r.

Andrew Matthews/PA Images/Getty


Rodzice uczniów pierwszego roku w Eton, gdzie czesne przekracza 60 000 dolarów rocznie, zostali poinformowani o zmianach w liście, w którym napisano, że nowi 13-latkowie powinni zabrać swoje smartfony do domu po przeniesieniu ich kart SIM na udostępnione przez szkołę telefony Nokia, które umożliwiają jedynie wykonywanie połączeń i wysyłanie prostych wiadomości tekstowych.

Poprzednie zasady dotyczące smartfonów obowiązujące w Eton wymagały, aby uczniowie pierwszego roku oddawali swoje urządzenia na noc.

„Eton regularnie dokonuje przeglądu naszej polityki dotyczącej telefonów komórkowych i urządzeń, aby zrównoważyć korzyści i wyzwania, jakie technologia przynosi szkołom” — powiedział rzecznik szkoły CBS News we wtorek, dodając, że uczniowie, którzy dołączą do klasy 9, w zasadzie odpowiednika pierwszego roku w szkole średniej dla amerykańskich uczniów, „otrzymają telefon „ceglany” do użytku poza dniem szkolnym, a także wydany przez szkołę iPad do pomocy w nauce”.

Mecz krykieta Eton kontra Harrow, Lords
Chłopcy z Eton College świętują pierwszą bramkę dnia podczas meczu krykieta Eton kontra Harrow na Lords Cricket Ground. Zdjęcie archiwalne z 12 maja 2023 r. w Londynie w Anglii.

Tom Jenkins/Getty


Rzecznik dodał, że „kontrole dostosowane do wieku pozostają w mocy w przypadku innych grup wiekowych”.

Według Ofcom, brytyjskiego regulatora komunikacji, 97% dzieci w wieku 12 lat posiada własny telefon komórkowy.

W USA niedawno opublikowano badanie Zdrowy rozsądek medialny stwierdzono, że około 91% dzieci posiada smartfon w wieku 14 lat. Podobne zasady dotyczące smartfonów wprowadzono wprowadzono do szkół w całych Stanach Zjednoczonychod całkowitych zakazów po ograniczone użytkowanie w określonych godzinach lub obszarach. W roku szkolnym 2021-2022 około 76% szkół zakazało używania smartfonów w celach innych niż naukowe, zgodnie z Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych.

Zakazy spotkały się z mieszanymi reakcjami, ponieważ niektórzy twierdzą, że te osobiste urządzenia mogą również mieć korzyści programowe, takie jak umożliwienie uczniom udziału w ankietach na żywo lub dostęp do treści i danych podczas lekcji. Niektórzy rodzice również podniesione obawy że zakazy korzystania z telefonów mogą uniemożliwić ich dzieciom skontaktowanie się z nimi w potencjalnych sytuacjach kryzysowych.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button