News

Novak Djokovic atakuje fanów Wimbledonu, oskarżając ich o wygwizdywanie go

W poniedziałek Novak Djokovic oskarżył publiczność na Wimbledonie o „brak szacunku” po tym, jak powiedział, że niektórzy fani wygwizdali go w trakcie meczu z Holgerem Rune.

Po pokonaniu Rune, 15. zawodnika w rankingu mężczyzn na świecie, serbska supergwiazda zwróciła się do niektórych widzów na trybunach na korcie centralnym. „Wszystkim tym ludziom, którzy postanowili okazać brak szacunku zawodnikowi, w tym przypadku mnie, życzę dobrej nocy” – powiedział 2. zawodnik w rankingu mężczyzn na świecie i 24-krotny mistrz Wielkiego Szlema po meczu.

Dzień ósmy: Mistrzostwa - Wimbledon 2024
Novak Djokovic zwraca się do publiczności na korcie centralnym i życzy jej „dobrej nocy” po zwycięstwie nad Holgerem Rune.

Mike Hewitt / Getty Images


Podczas meczu można było usłyszeć kibiców dopingujących Rune'a, którzy mówili „Ruuune”, co brzmi podobnie do okrzyków „buuu”. Kiedy dziennikarz po meczu zasugerował to Djokovicowi, powiedział, że nie akceptuje tego wyjaśnienia.

„Wiem, że kibicowali Rune, ale to też powód, żeby buczeć” – powiedział. „Słuchajcie, jestem w trasie od ponad 20 lat, więc zaufajcie mi, znam wszystkie sztuczki. … Skupiam się na szanujących ludziach, którzy mają szacunek, zapłacili za bilet, żeby przyjść i obejrzeć dzisiejszy mecz, kochają tenis i doceniają graczy i wysiłek, jaki włożyli tutaj”.

„Grałem w o wiele bardziej wrogim środowisku, uwierz mi” – dodał. „Wy, goście, nie możecie mnie dotknąć”.

Ze swojej strony Rune nie myślałem, że Djokovic został wygwizdany. Zamiast tego powiedział, że była to powtórka podobnego scenariusza z US Open 2021, gdzie kibice skandowali jego imię, gdy grał przeciwko Djokovicowi.

„Jeśli nie wiesz, co się dzieje, prawdopodobnie brzmiało to jak 'bu'” – powiedział Rune. „Ale to było moje imię. Ale rozegrał tyle meczów od czasu, gdy wydarzyło się to ostatnim razem, że prawdopodobnie nie pamiętał”.

Djokovic, który przeszedł operację zerwanej łąkotki nieco ponad miesiąc temu, teraz zagra z Alexem de Minaurem w ćwierćfinale w środę. 37-latek walczy o swój czwarty tytuł French Open.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button