Entertainment

Orphan Black: Echoes Sezon 1 Odcinek 3 Recenzja: Pegasus Girl

Ocena krytyków: 4,5 / 5,0

4.5

Biorąc pod uwagę, ile historii udało się opowiedzieć w tak krótkim czasie, trudno uwierzyć, że ten fantastyczny serial liczy zaledwie trzy odcinki.

Pierwszy sezon Orphan Black: Echa zrealizowano dopiero jedną czwartą odcinków, ale wciąż wydaje się, że to za mało, aby w pełni przekazać przeszłość, teraźniejszość i przyszłość tych niezwykle dobrze napisanych postaci.

Lucy nie jest aż tak obecna w Orphan Black: Echoes Sezon 1 Odcinek 3, skupiając się głównie na Jules i jej pochodzeniu, co działa na korzyść odcinka, ponieważ powraca do mroczniejszego tonu.

Lucy i Charlie - S01E03 - Orphan Black: Echoes
(Sophie Giraud/AMC)

Mimo że w każdym odcinku pojawiają się nowe postacie, ten w szczególności sprawiał wrażenie, jakby był punktem wyjścia do nadania historii większego rozpędu.

Mając to wszystko na uwadze, przyjrzyjmy się bliżej temu odcinkowi i przejrzyjmy jego dobre i złe strony, bo chociaż ten serial jest imponujący, nie jest pozbawiony wątpliwych decyzji.

Powiązane: Orphan Black: Echoes Series Premiere Review: Piękny ptak w klatce

Po pierwsze, nie da się uniknąć rozłożenia na czynniki pierwsze aspektów futurystycznego społeczeństwa w każdym serialu science fiction, ponieważ wiele projektów wybiera sobie, które tropy i klisze wykorzystać.

W ostatnim czasie zaobserwowano wzrost liczby „wypadków z udziałem samochodów autonomicznych”, np. Wgrywać odcinek „Witamy w Upload”, i choć jest potencjał, protokoły stojące za czymś takim byłyby śmieszne.

Pam: Mam więc pewne wieści i, hm, nie są dobre. Miałeś zderzenie czołowe z autonomiczną ciężarówką. Siedziałeś z tyłu. Twoi rodzice byli z przodu. Nie przeżyli. Jest mi bardzo, bardzo przykro.

Jules: Okej, co jeszcze?

🔗 link stały: Okej, co jeszcze? – OB: Echoes S01E03

Liczba pozwów przeciwko producentom samochodów zrujnowałaby przemysł motoryzacyjny, ale należy pochwalić Julesa za to, że przyjął tę wiadomość ze spokojem i zachował spokój.

Jules - S01E03 - Orphan Black: EchaJules - S01E03 - Orphan Black: Echa
(Sophie Giraud/AMC)

Z drugiej strony, zachowanie spokoju w obliczu straty rodziców, których istnienia nawet nie pamiętasz, nie jest takie trudne.

Jules: Nie jestem smutna, bo umarli. Jestem smutna, bo nic nie czuję. Nie mogę ich pamiętać!

🔗 link stały: Nie jestem smutny, bo umarli. – OB: Echoes S01E03

Niezależnie od tego, to, czym ci ludzie karmią ją jako historią jej życia, jest chore.

Jeśli jest to taktyka mająca na celu wymuszenie usunięcia ukrytych wspomnień z jej drukowanych obrazów, to robią to w najbardziej makabryczny i prawdziwie traumatyczny sposób, jaki tylko jest możliwy.

Należy uznać, że był to celowy wybór lub przeoczenie autorów, a mianowicie ciągłe wykorzystywanie zdjęć, które wyglądają na zdjęcia z końca lat osiemdziesiątych lub początku lat dziewięćdziesiątych.

Zdjęcia - S01E03 - Orphan Black: EchoesZdjęcia - S01E03 - Orphan Black: Echoes
(Sophie Giraud/AMC)

Naprawdę, skoro istnieją samochody autonomiczne i kroplówki, wystarczy, że poklepiesz się po ramieniu, a żyła sama znajdzie swoją drogę; jak to możliwe, że te niesamowicie stare zdjęcia nie są dla Julesa ani żadnej innej postaci ostrzeżeniem?

Nie próbowali nawet przepuścić obrazów przez sztuczną inteligencję.

Powiązane: Uniwersum Anne Rice w AMC rozszerza się o Talamasca

Ta Doktor Teller również jest niezłym dziełem, bo wygląda na to, że wybiera najbardziej emocjonujące momenty, by przekazać Jules przygnębiające informacje.

Jules: A potem będę mieszkać z dziadkiem?

Pam: Nie, kochanie. Twój dziadek nie czuje się na tyle dobrze, żeby cię zabrać. Miał udar. Myślałam, że o tym wiesz.

🔗 link stały: Doznał udaru. – OB: Echoes S01E03

To, że serial opowiada niesamowitą historię, to fakt, że wiedza o tym, że Jules jest klonem, a następnie obserwowanie, jak potwory narzucają jej tę smutną historię z przeszłości, wywołuje u widza głęboką reakcję współczucia.

Jules w klasie - S01E03 - Orphan Black: EchoesJules w klasie - S01E03 - Orphan Black: Echoes
(Sophie Giraud/AMC)

To naprawdę budzi w nas nostalgię za szybkimi żartami wujka Felixa w odcinku 2 sezonu 1 serialu Orphan Black, ponieważ chociaż ta historia trafnie odmalowuje obraz jej przeszłości, to jednocześnie jest przygnębiająca na innym poziomie.

To jest oficjalna prośba do AMC aby zobaczyć więcej zabawnych faktów o wujku Felixie.

Znowu, być może próbują wymusić na niej powrót głęboko zakorzenionych wspomnień, opowiadając jej historię osoby, od której została skopiowana, ale jaki jest cel tego działania?

A kim jest ta okropna Payton?

Payton: Więc moja mama jest wkurzona na twoją mamę, że zalega z czynszem od trzech miesięcy. A ja na to: „Mamo, ta kobieta dosłownie teraz nie żyje!”

🔗 link stały: twoja mama za to, że ma trzy lata – OB: Echoes S01E03

Przedstawienie tej postaci trwało mniej niż pięć minut, co sprawiało wrażenie, że zostało to celowo zaprojektowane tak, aby rozwścieczyć publiczność tą najbardziej podstawową dziewczyną przyszłości.

Jules jest lepszym człowiekiem niż większość, bo nie sądzę, żeby większość ludzi zachowała taki spokój w obliczu takiego poziomu ekstrawagancji.

Kira - S01E03 - Orphan Black: EchoesKira - S01E03 - Orphan Black: Echoes
(Sophie Giraud/AMC)

Wygląda na to, że ludzie wymyślający przeszłość Jules starają się znaleźć dla niej powody, by jej nienawidzić, więc postanawia zacząć wszystko od nowa.

To jest ten rodzaj manipulacji umysłowej, który nawet Profesor X złapałby się za perły i zdumiał.

Na pewno zrobiła krok naprzód, bo nie znam wielu rodzin zastępczych mieszkających w luksusowych apartamentowcach, ale być może standardy służb socjalnych są teraz bardzo wygórowane.

Powiązane: Orphan Black: Echoes Sezon 1 Odcinek 2 Recenzja: Jules

Ze wszystkich tych postaci, które mają wyraźnie ukryte zamiary i motywy, najciekawszą i najbardziej złożoną postacią jest jak dotąd doktor Kira Manning, którą łatwo znielubić, ponieważ znajduje się w centrum całej operacji.

Kira: Dziękuję za dzisiejsze oddanie krwi.

Rhona: Pomaganie innym jest jedną z podstawowych zasad kwakrów.

Kira: Tak, wiele osób tak uważa.

🔗 link stały: wiele osób tak uważa. – OB: Echoes S01E03

Jednak wydaje się, że ma wielkie serce, najczystsze intencje i priorytety, a jej myśli są jak najdalsze od niej samej, choć nie można tego samego powiedzieć o niektórych jej współpracownikach.

Josh: Nie, mój terapeuta mówi, że ważne jest praktykowanie radości. Przepraszam, że nie odpisałem wcześniej. Spędzam dużo czasu z mamą i tatą. A Jennipurr, mój bengal, ma problem z żołądkiem, który jest najbardziej stresującą rzeczą w moim życiu.

🔗 link stały: odezwę się do ciebie wcześniej – OB: Echoes S01E03

Cieszę się, że problemy w przyszłości są nadal tak samo realne, ale trudno mi uwierzyć, że ktoś, kto nazwał swojego kota „Jennipurr”, ma problem ze znalezieniem radości w życiu.

Charlie - S01E03 - Orphan Black: EchaCharlie - S01E03 - Orphan Black: Echa
(Sophie Giraud/AMC)

Ale wróćmy do Jules, bo chociaż współczujemy dziewczynie, to jak i kiedy zaczęła swoją własną Breaking Bad jaki interes ma ta kobieta z tymi dopalaczami, które sprzedaje nastolatkom?

Przyjaciel: No więc wciągnąłem ostatnie i tak mocno się pociłem. Tak jakby mój sen z poprzedniej nocy zaczął się odtwarzać w autobusie jadącym prosto do szkoły.

Jules: Tak, to chyba zły pomysł.

🔗 link stały: Tak, to chyba zły pomysł. – OB: Echoes S01E03

Tego rodzaju objawy są porównywalne z histeryczną ślepotą i kichaniem w tyłek.

Ale jeśli jest jakaś postać w tym serialu, która zasługuje na największy, najcieplejszy uścisk, to jest to Charlie.

Scenarzyści poddają biedne dziecko ciężkiej próbie, a celowo także widzów, gdyż każda scena z jej udziałem sprawia wrażenie, jakby wyrywano widzom serce, a poczucie winy, jakie czuje dziewczyna, za to, że skrzywdziła płatnego zabójcę wysłanego, by skrzywdzić Lucy, jest tak wielkie.

Lucy: Zrobiłeś to, co zrobiłeś, żeby mnie chronić.

Charlie: Dlaczego zostawiliśmy go na ziemi? Jakby w ogóle nie istniał.

🔗 link stały: Jakby w ogóle nie istniał. – OB: Echoes S01E03

To po prostu za dużo. Dramat to ustępstwo w przypadku tak intensywnego serialu jak ten, ale dość tego.

Tom - S01E03 - Orphan Black: EchaTom - S01E03 - Orphan Black: Echa
(Sophie Giraud/AMC)

Dajcie jej i nam wszystkim spokój, bo chcemy, żeby ta postać znów była radosna.

Właściwie, przedstaw jej Toma, bo, na litość boską, ten człowiek jest wyczerpujący każdym słowem, które wychodzi z jego ust, ociekający samą esencją toksycznej męskiej męskości.

Każdy ma swoje zdanie i może być sobą, ale jeśli to „ja” jest do bani, może poszukaj futurystycznej pigułki, która na nowo skalibruje twoją osobowość.

Powiązane: Jonathan Glatzer opracuje dla AMC „Czarną komedię” z Doliny Krzemowej

Odcinek ten wprowadził nową mantrę życiową, która była jednocześnie doskonale ekspresyjna i tak żenująca.

Jules: „Na zawsze dzika. Na zawsze wolna. Na zawsze ja”.

🔗 link stały: „Na zawsze dziki. Na zawsze wolny. Na zawsze ja.” – OB: Echoes S01E03

Czy to nowe „Żyj, śmiej się, kochaj” dlatego, że trudno będzie je wyhaftować na poduszce dekoracyjnej kobiety w średnim wieku?

Jules czyta - S01E03 - Orphan Black: EchoesJules czyta - S01E03 - Orphan Black: Echoes
(Sophie Giraud/AMC)

A jest jeszcze ten koleś, Darros, i wspomniałem o tym w mojej recenzji Orphan Black: Sezon 1 Odcinek 2, ten koleś, Darros, jest prawdopodobnie głównym złym i w zasadzie potwierdził to podczas rozmowy z Kirą.

Kira: Chcę twojego słowa, że ​​jej nie skrzywdzisz.

Darros: Zranić ją? Doktorze Manning, przepraszam. Jestem filantropem, a nie jakimś złoczyńcą filmowym.

🔗 link stały: Zranić ją? Dr. Manning – OB: Echoes S01E03

Powiedz mi, że jesteś złoczyńcą, mówiąc mi, że nie jesteś złoczyńcą.

Cieszymy się, że Jules w końcu sama odkryła prawdę.

Jules: Jak wszystko, co powiedział dr Teller, co mi się przydarzyło. Czy ona to wszystko wymyśliła? Mam na myśli, jaki dupek by to zrobił?

🔗 link stały: Czy ona to wszystko sobie wymyśliła? – OB: Echoes S01E03

Miejmy nadzieję, że ta ostatnia chwila między Jules i Lucy jest zapowiedzią nadchodzących wydarzeń na froncie przyjaźni i współpracy.

Lucy: Oczywiście, że nastoletnia wersja mnie jest handlarzem narkotyków.

🔗 link stały: nastoletnia wersja mnie jest handlarzem narkotyków. – OB: Echoes S01E03

Krysten RItter dzięki temu serialowi naprawdę rozwija swoje aktorskie skrzydła, ponieważ wykazała się niesamowitym wachlarzem umiejętności, które w pełni wciągają widza.

Jak dotąd serial jest niesamowity, z genialnym scenariuszem, nieziemską grą aktorską i mistrzowsko napisanymi dialogami.

Lucy szuka Julesa - S01E03 - Orphan Black: EchoesLucy szuka Julesa - S01E03 - Orphan Black: Echoes
(Sophie Giraud/AMC)

Na chwilę obecną pozostaje tak wiele pytań bez odpowiedzi, że nie sposób nadążyć za wszystkimi, ale jak wspomniałem wyżej, odcinek ten wydaje się być trampoliną do kolejnych, pełnych akcji wątków.

Tak czy inaczej, jesteśmy zachwyceni i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, dokąd zaprowadzą nas losy Jules i Lucy.

Powiązane: Domino Day: Recenzja serii Lone Witch: Niesamowicie zabawny zegarek

Dlaczego Twoim zdaniem różnica między Jules i Lucy w wydaniach wynosi zaledwie rok?

Co Twoim zdaniem jest sednem chaotycznego spisku?

Zostaw komentarz poniżej, aby dać nam znać i dołącz do nas ponownie, gdy będziemy recenzować kolejny odcinek Orphan Black: Echoes!

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button