Entertainment

Pomysł Marvela, którego Kevin Feige nigdy się nie spodziewał

Należy zauważyć, że Giacchino jest bardziej znany ze swoich ścieżek dźwiękowych niż reżyserii. Zdobył Oscara za swoją pracę przy „Up” i skomponował ekscytujące ścieżki dźwiękowe do wielu super-głośnych filmów, takich jak „Iniemamocni”, filmy z serii „Mission: Impossible”, kilka filmów “Star Trek”kilka filmów z serii „Gwiezdne wojny”, kilka filmów MCU, kilka filmów z serii „Jurassic World” i oczywiście „Księga Henry'ego”. Przed „Wilkołakiem nocą” jedynymi reżyserskimi dokonaniami Giacchino były krótkometrażowy film „Monster Challenge” z 2018 r. i animowany odcinek „Star Trek: Short Treks” z 2019 r. „Wilkołak nocą”, choć był to zaledwie 53-minutowy program specjalny, miał być jego najbardziej znanym reżyserskim dziełem do tej pory.

I to był w pewnym sensie projekt marzeń. To Feige zwrócił się do Giacchino z propozycją wyreżyserowania projektu Marvela, a Giacchino miał właśnie ten projekt na myśli. Tak wspominał swoją rozmowę:

„Pewnego dnia rozmawiałem z Kevinem i powiedział: »Dużo się dzieje. Gdybyś chciał coś wyreżyserować, co byś chciał zrobić?« […] Pamiętam, jak mówiłem: „Lubię postacie z marginesu. Lubię te, które są poza utartymi szlakami, ponieważ można z nimi robić ciekawsze rzeczy. Więc… Wilkołak nocą. To był komiks Marvela, który miałem jako dziecko [and] Podobało mi się to. Spojrzał na mnie i powiedział:Wilkołak nocą? Wow… okej…'”

To był dziwny wybór. Wilkołak w nocy nie jest postacią znaną, poza kilkoma czytelnikami Marvela, którzy mieszkają na marginesie. Był częścią fali komiksów grozy Marvela, które były bardzo popularne w latach 70., fali, która obejmowała „Dracula Lives!”, „Monsters Unleashed!”, „Tales of the Zombie” i „The Legion of Monsters”.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button