News

Premier Modi wyjeżdża do Austrii po owocnej dwudniowej wizycie w Rosji

Będzie to pierwsza wizyta premiera Indii w Austrii od ponad 40 lat (plik)

Moskwa:

Premier Narendra Modi we wtorek udał się do Austrii po owocnej, dwudniowej wizycie w Rosji, podczas której oba kraje omawiały sposoby dalszego zacieśniania dwustronnej współpracy w takich sektorach jak energetyka, handel, produkcja i nawozy.

Premier Modi rozpoczął w poniedziałek prestiżową wizytę w Rosji, aby wziąć udział w 22. dorocznym szczycie indyjsko-rosyjskim z udziałem prezydenta Władimira Putina. Będzie to jego pierwsza podróż od rozpoczęcia inwazji Moskwy na Ukrainę.

Wczoraj wieczorem prezydent Rosji wydał prywatną kolację dla premiera Indii w jego rezydencji na przedmieściach Moskwy.

Konflikt na Ukrainie pojawił się również podczas rozmów Modiego z Putinem. Modi powiedział Putinowi, że rozwiązanie konfliktu na Ukrainie nie jest możliwe na polu bitwy i że rozmowy pokojowe nie przynoszą rezultatów pośród bomb, broni i kul.

Wcześniej tego samego dnia prezydent Putin podziękował premierowi Modiemu za próbę znalezienia pokojowego rozwiązania kryzysu na Ukrainie.

„Jestem wdzięczny za uwagę, jaką poświęcacie najpilniejszym kwestiom, a w szczególności za próby znalezienia sposobów rozwiązania kryzysu na Ukrainie, przede wszystkim za pomocą pokojowych środków” – słowa Putina cytuje oficjalna agencja prasowa TASS.

Premier Modi został we wtorek oficjalnie odznaczony Orderem Świętego Andrzeja Apostoła przez prezydenta Putina za wkład w rozwój stosunków dwustronnych między dwoma krajami. Nagrodę ogłoszono w 2019 r.

Gdy premier Modi wyląduje w Wiedniu, będzie to pierwsza wizyta premiera Indii w Austrii od ponad 40 lat; ostatnią wizytę złożyła Indira Gandhi w 1983 r.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button