News

Rzuć mi wyzwanie na konwencji: Biden staje się „pełnym Trumpem”, aby uratować kandydaturę Białego Domu

Biden przyjął coraz bardziej agresywny ton wobec Trumpa (plik)

Londyn:

Gdy ich prezydent dzwoni do porannego programu telewizyjnego i krytykuje tak zwane elity, wyborcom w USA można wybaczyć poczucie deja vu. Ale tym razem po drugiej stronie linii jest Joe Biden, a nie Donald Trump.

Podczas gdy 81-letni Demokrata walczy o uratowanie swojej szansy na reelekcję po katastrofalnej debacie z 78-letnim Republikaninem, Biden coraz częściej sięga po agresywny podręcznik zapoczątkowany przez Trumpa.

Choć Trump milczał od czasu debaty 27 czerwca, to Biden rozpoczął medialną i kampanijną kampanię, aby przeciwdziałać narastającym obawom dotyczącym jego wieku.

W scenie przypominającej czasy prezydentury Trumpa, gdy regularnie dzwonił do konserwatywnej stacji Fox and Friends, Biden w poniedziałek zadzwonił do programu Morning Joe liberalnej stacji MSNBC.

„Jestem tak sfrustrowany elitami – nie mówię o was – elitami w partii, 'och, oni wiedzą o wiele więcej'” – powiedział Biden ostro, kpiąc z Demokratów, którzy wezwali go do ustąpienia.

„Każdy z tych facetów, który uważa, że ​​nie powinienem kandydować – niech kandyduje przeciwko mnie. Ogłoś kandydaturę na prezydenta, rzuć mi wyzwanie na konwencji”.

Politycy populistyczni, w tym Trump, przedstawiają się jako ludzie ludu walczący z „elitami”, aby przyciągnąć wyborców, podczas gdy sami są częścią elity.

Reakcje na telefon były różne.

Legendarny hollywoodzki reżyser Rob Reiner, twórca klasycznej komedii „Kiedy Harry poznał Sally”, powiedział, że jeśli Biden utrzyma podobną formę do wyborów, „będzie w stanie zamknąć usta ludziom takim jak ja, którzy uważają, że powinien odejść na bok”.

Jon Favreau, były autor przemówień prezydenta Baracka Obamy, powiedział, że „energia Bidena jest świetna” podczas jego rozmowy w programie Morning Joe, ale jego „przesłanie jest absolutnie do bani”.

„Wściekły, defensywny, atakujący niewłaściwe osoby” – powiedział w programie X.

„Duże tłumy”

Od czasu debaty Biden zrezygnował z wielu rozwiązań zaproponowanych przez swojego poprzednika.

Chwalenie się ogromnymi tłumami na swoich wiecach? Sprawdzone.

„Przyciągamy wielkie tłumy. Od czasu debaty, nie żartuję, nawet tej nocy mieliśmy wielkie tłumy” – powiedział Biden na wiecu wyborczym w Harrisburg w Pensylwanii w niedzielę.

Chwali się długo swoimi osiągnięciami? Sprawdź — na wiecach, w liście do kongresmenów i reporterów.

I wybieranie sondaży – czy błędnie twierdzić, że jest outsiderem w walce z Trumpem w 2020 r., czy zaprzeczać rekordowo niskim wskaźnikom poparcia tym razem? To też.

„Słuchaj, pamiętam, jak mówili mi to samo w 2020 roku: »Nie mogę wygrać. Sondaże pokazują, że nie mogę wygrać«” – powiedział Biden, który cztery lata temu prowadził w sondażach z Trumpem, podczas wywiadu po debacie z George’em Stephanopoulosem z ABC w zeszłym tygodniu.

Jednak w wielu przypadkach sygnały te widoczne były już od miesięcy.

Od początku roku Biden przyjął coraz bardziej agresywny ton wobec Trumpa. Najpierw nazwał go „przegrywem” i zagrożeniem dla demokracji, a w końcu podczas debaty skrytykował go za „seks z gwiazdą porno”.

Wydaje się, że Trump podąża w przeciwnym kierunku.

Jego występ w debacie był ograniczony do standardów byłej gwiazdy reality show, dzięki czemu uniknięto częstych przerw, jak cztery lata wcześniej.

Tymczasem komentatorzy prawicowi spekulują, że Biden kopiuje inny znak rozpoznawczy Trumpa – jego opaleniznę w sprayu.

Biden wydawał się blady podczas debaty, jednak w Internecie pojawiło się mnóstwo memów, na których widać, że w ostatnich wystąpieniach, m.in. w wywiadzie dla ABC, jego skóra miała pomarańczowy odcień.

Paul Murray, komentator Sky Australia, powiedział, że Biden zmienił się z „białego na pomarańczowy”, żartując: „Czy on próbuje oszukać wyborców Ameryki, że jest Donaldem Trumpem?”

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button