News

Sędzia federalny orzeka, że ​​protestujący nie mogą maszerować przez strefę bezpieczeństwa RNC

Miasto Milwaukee ogłasza plany bezpieczeństwa RNC


Miasto Milwaukee ogłasza plany bezpieczeństwa RNC

02:38

Uwaga: Film pochodzi z poprzedniego raportu

(CBS/AP) — Sędzia federalny orzekł w poniedziałek, że protestujący nie mogą maszerować przez strefę bezpieczeństwa podczas Krajowej Konwencji Republikanów, co oznacza porażkę liberałów, którzy domagali się bliższego dostępu do miejsca, w którym w przyszłym tygodniu w Milwaukee będą zbierać się delegaci.

American Civil Liberties Union i Coalition to March on the RNC 2024 złożyły w zeszłym miesiącu pozew przeciwko miastu Milwaukee, twierdząc, że plany miasta dotyczące protestujących naruszają ich prawo do wolności słowa.

Zwrócili się do sędziego z prośbą o nakazanie miastu zaprojektowania trasy parady protestacyjnej, która przebiegałaby w zasięgu wzroku i słuchu z Fiserv Forum, gdzie od poniedziałku będą się gromadzić tysiące Republikanów, aby nominować Donalda Trumpa na prezydenta.

Miasto Milwaukee, za pośrednictwem CBS 58


Sędzia okręgowy USA Brett Ludwig stwierdził w swoim zarządzeniu, że protestujący mają prawo do marszu protestacyjnego przeciwko RNC, „jednak Pierwsza Poprawka nie pozwala im protestować ani paradować w wybrany przez siebie sposób”.

Ludwig powiedział, że władze miasta Milwaukee i Secret Service USA pracowały nad zrównoważeniem prawa protestujących do wyrażania siebie i „uzasadnionych interesów bezpieczeństwa i innych interesów rządowych”.

„Ogromna większość powstałego planu bezpieczeństwa to rozsądne i ważne regulacje dotyczące czasu, miejsca i sposobu wypowiedzi” – stwierdził sędzia, odrzucając wniosek protestujących o umożliwienie im bliższego dostępu do miejsca konwentu.

W jednej kwestii sędzia stanął po stronie ACLU, orzekając, że miasto i komisarz ds. robót publicznych Jerrel Kruschke nie mogą zatwierdzać wniosków o zorganizowanie prelekcji i demonstracji z uwagi na kryminalną przeszłość wnioskodawcy.

Ludwig stwierdził, że miasto „przekroczyło swoje uprawnienia, zastrzegając sobie możliwość odmowy wydania pozwolenia na protest na podstawie” wcześniejszego wyroku skazującego.

Obie strony mają czas do środy, jeśli chcą skorzystać z innych opcji prawnych.

Omar Flores, przewodniczący koalicji March on the RNC, odmówił komentarza na temat orzeczenia przed konferencją prasową grupy we wtorek po południu.

Protestujący skarżyli się, że miasto trzyma ich zbyt daleko od miejsca kongresu, które znajduje się w obrębie obwodu bezpieczeństwa, gdzie wymagane są poświadczenia, aby uzyskać dostęp. Protestujący chcieli maszerować wewnątrz tej strefy bezpieczeństwa. Jednak plan bezpieczeństwa ustala trasę parady około pięciu przecznic od areny, ze sceną dla mówców na trasie.

Protestujący domagali się że ich głosy zostaną usłyszane również podczas Krajowej Konwencji Demokratów w United Center w sierpniu — a jeśli nie dostaną pozwoleń, i tak zorganizują demonstracje.

Protestujący chcą, aby delegaci i członkowie Partii Demokratycznej, którzy będą w Chicago w sierpniu, mogli usłyszeć ich głosy przeciwko wojnie w Gazie — dosłownie. Oznacza to, że chcą protestować tak blisko miejsca, jak to możliwe.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button