Entertainment

Simon Pegg może dziś unikać pewnego żartu o Shaun of the Dead, ale nie żałuje tego

Biali ludzie mają zawsze wyśmiewany, zawłaszczona lub skradziona kultura czarnaale wraz z upowszechnianiem się Internetu w latach 2000., publicznie mówiono o tym zachowaniu znacznie więcej. „The Real World: New Orleans” sezon z 2000 r. wystąpiła członkini domu o imieniu Julie którzy musieli zostać poinformowani o rasistowskich obelgach po tym, jak przewodnik po bagnach rzucił przed nimi słowo na n, co oburzyło czarnoskórych współlokatorów. „Dlaczego ja nie mogę tego powiedzieć, ale ty możesz?” – zapytała. Patrząc na to przez pryzmat roku 2024, wydaje się to najbardziej absurdalnym pytaniem, jakie można sobie wyobrazić, a jeszcze bardziej zwraca uwagę, gdy jej ciągłe pytania obejmują głośne powiedzenie: „Co słychać u mnie [n-word]?”

A mimo to, po zamordowaniu George'a Floyda, około 20 lat później, wszyscy, od NPR po BBC, publikowali artykuły wyjaśniające białym ludziom, dlaczego nie mogą wymawiać słowa na n.

Rok przed debiutem „Wysypu żywych trupów” Jamie Kennedy zagrał w „Malibu’s Most Wanted”, komedii o bogatym białym dzieciaku, który udaje, że „gra w dzielnicy”, rzucając słowem na „n” podczas bitwy rapowej i zdobywając należne mu miejsce w śmietniku po tym, jak tłum go wyrzucił. Rok po „Wysypie żywych trupów” Vince McMahon powiedział Johnowi Cenie, żeby „trzymał tak dalej, mój [n-word]„w telewizji krajowej na żywo, z czarnoskórymi wrestlerami Bookerem T i Queen Sharmell oglądającymi z przerażeniem. Segment został od tego czasu usunięty z Peacock i WWE Network z oczywistych powodów.

To znaczy, że chociaż z pewnością nie czyni to włączenia akceptowalnym, zachowywanie się tak, jakby nie było to w tamtym czasie bardzo powszechne, jest szczerze mówiąc, ahistoryczne. Jak wyjaśnił dalej Simon Pegg, żart polegał na bezpośrednim komentowaniu powszechnego zachowania w tamtym czasie.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button