Health

Uwill przejmuje Virtual Care Group, start-up zajmujący się zdrowiem psychicznym w college’u

Z siedzibą w Bostonie Będzieszplatforma zajmująca się zdrowiem psychicznym dla szkół wyższych i studentów, ogłosiła przejęcie Virtual Care Group, innej platformy oferującej wsparcie telemedyczne i dobre samopoczucie skierowanej do studentów.

Uwill współpracuje z uczelniami, aby oferować studentom wirtualny dostęp na żądanie do licencjonowanych terapeutów i dostawców przeszkolonych w zakresie poradnictwa kryzysowego. Studenci mogą również uczestniczyć w wydarzeniach wellness online za pośrednictwem aplikacji firmy do zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Firma współpracuje z 300 instytucjami w 50 stanach i 40 krajach.

Virtual Care Group z siedzibą w Los Angeles oferuje platformę dopasowującą, która łączy dostawców ze studentami, wykładowcami i pracownikami uczelni, którzy potrzebują wsparcia dla swojego dobrego samopoczucia oraz zdrowia psychicznego i fizycznego. Platforma jest obecnie wdrożona w ponad 100 uczelniach.

Dzięki nabyciu Virtual Care Group, Uwill rozszerza swój zasięg na 400 uczelni na całym świecie.

„To przejęcie oznacza znaczące osiągnięcie dla sektora cyfrowego zdrowia psychicznego w szkolnictwie wyższym” — powiedział Danny Zusman, założyciel i dyrektor generalny Virtual Care Group w oświadczeniu. „Dzięki integracji naszego rozległego zasięgu ogólnokrajowego z ukierunkowanymi inwestycjami technologicznymi Uwill, chcemy zwiększyć wsparcie i zasoby dostępne dla studentów, wykładowców i personelu, którym jesteśmy oddani”.

WIĘKSZY TREND

Uwill zabezpieczony 30 milionów dolarów w ramach finansowania serii A w zeszłym roku, co – jak wówczas twierdziła firma – miało na celu przyspieszenie wzrostu i rozbudowę platformy.

Firma zdobyła Inwestycja 3,25 mln dolarów w 2020 roku pod przewodnictwem rapera Darryla McDanielsa z Run-DMC, a rok później zakończyła działalność runda finansowania typu „aniołowie” w wysokości 5,2 mln dolarów.

W czerwcu Uwill ogłosił partnerstwo z firmą zajmującą się cyfrowym zdrowiem psychicznym Przestrzeń nad głową aby rozszerzyć swoją ofertę terapii na żądanie, Urise, o platformę skierowaną bezpośrednio do konsumentów.

Innym cyfrowym startupem zajmującym się zdrowiem psychicznym dla studentów i młodych dorosłych jest Mantra Zdrowiektóry podniósł 22 miliony dolarów w ramach finansowania serii A w 2022 roku.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button