Entertainment

Weteran-rusznikarz wyjaśnia, dlaczego odrzucił pracę w „Rust”

Pewien doświadczony rusznikarz z Hollywood opowiedział o swoich doświadczeniach ze współpracą z producentami „Rust”, choć ostatecznie nie przyjął tej pracy.

Neal W. Zoromski zabiera głos na kilka dni przed rozpoczęciem procesu o nieumyślne spowodowanie śmierci Alec Baldwin Rozpoczęcie jest planowane.

Na początku tego roku pancerz Hannah Gutierrez-Reed została skazana na karę 18 miesięcy więzienia, po tym jak ława przysięgłych uznała ją winną nieumyślnego spowodowania śmierci w czasie krótszym niż trzy godziny.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Weteran branży rusznikarskiej wypowiada się na temat „Red Flags” na planie „Rust”

MEGA

Neal Zoromski ma ponad trzy dekady doświadczenia w branży rozrywkowej jako rusznikarz. W wywiadzie dla NewsNation powiedział, że chociaż początkowo był zainteresowany projektem, zaczął zauważać pewne „czerwone flagi”, które ostatecznie skłoniły go do odrzucenia tej roli.

„Chciałem po prostu zrobić coś naprawdę artystycznego i pięknego, rezonującego, niezapomnianego, co zostanie z ludźmi na długo. I to był ten projekt, ale z zupełnie złych powodów” – powiedział.

Kiedy po raz pierwszy zadzwonił do niego z propozycją pracy nad filmem, producenci przedstawili go jako „Bardzo napiętą, pełną napięcia historię z tłem zachodów słońca w Nowym Meksyku”. Dodał: „I pomyślałem sobie, że już widzę, jak w mojej głowie powstaje film”.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Choć uważał, że fabuła filmu ma potencjał, po kilku spotkaniach z producentami „Rusta” zaczął odczuwać obawy.

„Mówimy o końcu września, zdecydowanie w drugim tygodniu września, a oni mówili o starcie 6 października” – powiedział Zoromski. „Więc nie było praktycznie czasu”.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Zoromoski miał obawy co do napiętego harmonogramu filmu

Policja w USA opublikowała materiał wideo z planu filmu Rust, w tym skutki śmiertelnego postrzelenia operatora przez aktora Aleca Baldwina. Halyna Hutchins, 42 lata, została postrzelona przez pana Baldwina podczas próby z bronią, którą uważał za bezpieczną. Materiał filmowy, który nie zawiera dźwięku, pokazuje Baldwina przebranego za kowboja, ćwiczącego z bronią przed śmiertelną strzelaniną. Można go zobaczyć na zdjęciach z tego filmu, jak pozuje z bronią i z amunicją na kostiumie w scenie rozgrywającej się w kościele. Można również zobaczyć klaps z nazwiskiem pani Hutchins. Nie wiadomo, czy trzymana przez niego broń to ta, z której wystrzelono śmiercionośne kule. Aktor, który był również producentem filmu, powiedział wcześniej, że nie nacisnął spustu i nie miał pojęcia, w jaki sposób ostra kula znalazła się na planie w pobliżu Santa Fe w amerykańskim stanie Nowy Meksyk.  Biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe opublikowało w tym tygodniu zbiór dokumentów udostępnionych do śledztwa. 26 kwietnia 2022 r. Na zdjęciu: Alec Baldwin widziany na zdjęciach z nagrań wideo z prób Rust udostępnionych przez śledczych w USA. Źródło zdjęcia: Santa Fe County Sheriff/MEGA TheMegaAgency.com +1 888 505 6342 (Mega Agency TagID: MEGA851467_005.jpg) [Photo via Mega Agency]
MEGA

W filmie westernowym było wiele scen kręcenia, a ze względu na napięty harmonogram Zoromski miał tylko dziesięć dni na przygotowanie. Zauważył, że typowy film z tak wieloma scenami z bronią wymagałby co najmniej pięciu tygodni przygotowań.

„Dlatego uznałem, że byli wyjątkowo niedbali i raczej lekkomyślni, jeśli chodzi o umacnianie tego stanowiska wśród załogi” – powiedział.

Zoromski wyjaśnił, że wyraził swoje obawy producentom „Rust” i poprosił o pięciu wyszkolonych rusznikarzy i płatnerzy, aby spróbować ukończyć przygotowania na czas. Chociaż producenci początkowo zgodzili się na jego prośbę, szybko zmienili zdanie.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

„Podjęli decyzję o zmniejszeniu mojego personelu do trzech osób i dali mi znać, że, wiecie, proszę, bądźcie świadomi, że to jest niskobudżetowa, ambitna produkcja” – powiedział, zauważając, że był gotowy do wyjazdu na lotnisko, gdy nadszedł e-mail. „W tym momencie poczułem, że całe nasze negocjacje rozpadły się z powodu złej wiary. Ubrania były w walizce. Oto, jak blisko byłem”.

Mimo że jego ubrania były już w walizce, postanowił odrzucić tę rolę i ostrzec swój zespół przed niebezpieczeństwem.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

„I jedyne, co zrobiłbym na zakończenie, to po prostu zasugerowałbym, żebyście nie odwodzili od tego, co tutaj nakreśliłem, jak bezpiecznie wykonywać tę pracę, jak robić to dobrze i jak właściwie ją obsadzać” – powiedział. „Nie chciałem, żeby spotkała ich katastrofa. Nie chciałem utraty życia. Nie chciałem, żeby ktoś umarł”.

Weteran rusznikarstwa „nie mógł uwierzyć” w wiadomość o postrzeleniu Halyny Hutchins

Ofiara strzelaniny w filmie Rust, matka Halyny Hutchins, Olga, przyjechała z Ukrainy do Hollywood, aby złożyć kwiaty na grobie córki w drugą rocznicę jej śmierci
MEGA

Kilka tygodni po odrzuceniu oferty pracy Zoromski oglądał wiadomości, gdy usłyszał, że Halina Hutchins został postrzelony na planie filmu „Rust”, podczas gdy Baldwin trzymał broń podczas próby sceny w kościele.

„I dosłownie nie mogłam w to uwierzyć. Naprawdę nie mogłam w to uwierzyć. I musiałam zwymiotować do wozu z miodem. I zostałam tam przez chwilę i byłam naprawdę załamana” – powiedziała Zoromski.

Powiedział, że znał rusznikarkę Hannah Gutierrez-Reed, 27-letnią córkę doświadczonego rusznikarza Thell Reed. Pracowała tylko na planie jednego filmu, zanim została zatrudniona do pracy na planie filmu „Rust”. „Od momentu, gdy przyjęła tę pracę, była ponad swoje siły” – powiedział Zoromski.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Podczas jej procesu zdjęcia i nagrania wideo pokazywały członków załogi chodzących z bronią palną i niewłaściwie nią kierujących. Pokazano również zdjęcia jej wózka z amunicją, na którym rozrzucono amunicję.

„Tak, gdyby wózek wyglądał jak wózek, który widziałem na tych fotografiach i zdjęciach z planu, technicy, którzy nim zarządzali, zostaliby zwolnieni ze służby” – powiedział. „To krzyczy o braku doświadczenia. Krzyczy: „Nie obchodzi mnie to”. Krzyczy: „Nie jestem zbyt dobry w tej robocie”. Krzyczy o wypadku, który czeka, żeby się wydarzyć. Więc nigdy w życiu nie miałbym młodej osoby, która jest niedoświadczona, niewykwalifikowana i [had] „absolutne minimum kwalifikacji pozwala walczyć bronią w ważnym filmie z udziałem wielkiej gwiazdy”.

Zoromski uważa, że ​​Alec Baldwin pociągnął za spust

Alec Baldwin pozuje z bronią i amunicją w nowym filmie z prób do Rust
MEGA

W wywiadzie dla ABC News z grudnia 2021 r. w tygodniach następujących po strzelaninie Alec Baldwin upierał się, że nie nacisnął spustu na planie „Rust”. Zoromski jednak mu nie wierzy.

„Uważam, że tak. Nacisnął spust, ponieważ to rewolwer. A żeby kula spadła i trafiła w iglicę, trzeba nacisnąć spust” – wyjaśnił.

Zapytał również, dlaczego Baldwin dostał broń od pierwszego asystenta reżysera Dave'a Hallsa, a nie od samej Hannah Gutierrez-Reed.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Zoromski mówi, że Alec Baldwin powinien odmówić przyjęcia broni

Alec Baldwin przesłuchany przez policję po śmiertelnej strzelaninie w Rust
MEGA

„Jeśli pan Baldwin jest doświadczonym aktorem, powinien odmówić wykonania tego zlecenia komukolwiek innemu niż rusznikarzowi” – ​​powiedział Zoromski, twierdząc, że doświadczony rusznikarz mógł zapobiec tragedii.

„Wiesz, wiele osób mówiło, no cóż, 'Neal, gdybyś tam był, zostałbyś wrzucony w kulturę na planie i nie wiadomo, czy nadal by się to wydarzyło, gdybyś tam był'” – powiedział. „Mogę jednoznacznie powiedzieć, że nigdy by się to nie wydarzyło, gdybym był na tym planie”.

W przypadku skazania Alec Baldwin może trafić do więzienia na 18 miesięcy i zapłacić grzywnę w wysokości około 5000 dolarów. Wybór ławy przysięgłych rozpoczął się we wtorek, 9 lipca.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button