Science

Zdjęcia NASA ujawniają, że grawitacja Ziemi zepchnęła z kursu asteroidę wielkości piramidy podczas niedawnego bardzo bliskiego przelotu

Pod koniec zeszłego miesiąca w pobliżu miasta uderzyła gigantyczna asteroida większa od Wielkiej Piramidy w Gizie pędził między Ziemią a Księżycem z prędkością ponad 21 000 mil na godzinę (34 000 km/h). Rzadkie, niezwykle bliskie spotkanie pozwoliło astronomom na wykonanie pierwszych w historii zdjęć skały kosmicznej, które ujawniły, że obiekt bliski Ziemi został lekko zepchnięty z kursu przez przyciąganie grawitacyjne naszej planety — na zawsze zmieniając podróż asteroidy wokół Słońca.

Asteroida o nazwie 2024 MK ma średnicę około 500 stóp (150 metrów), co czyni ją na tyle duży, że może zniszczyć duże miasto. “potencjalnie niebezpieczny„kosmiczną skałę o nieregularnym i wydłużonym kształcie po raz pierwszy dostrzeżono pędzącą w kierunku Ziemi 16 czerwca w ramach finansowanego przez NASA systemu ostrzegania o uderzeniach asteroid (ATLAS) w Republice Południowej Afryki.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button