News

14-stopowy krokodyl, który zabił dziewczynę w strumieniu, został zastrzelony przez strażników

Strażnicy zastrzelili 14-stopowego krokodyla w północnej Australii po tym, jak zabił 12-letnią dziewczynkę policja poinformowała w środę, że w zeszłym tygodniu pływała z rodziną.

Śmierć dziewczynki była pierwszym śmiertelnym atakiem krokodyla na Terytorium Północnym od 2018 r., kiedy to rdzenna kobieta zginęła podczas zbierania małży w rzece. Atak ten ponownie rozpalił debatę na temat tego, czy należy zrobić więcej, aby ograniczyć populację krokodyli na Terytorium Północnym, gdzie chroniony gatunek coraz bardziej wkracza na tereny zamieszkane przez ludzi.

Strażnicy przyrody próbowali złapać lub zastrzelić krokodyla od czasu ataku na dziewczynkę, do którego doszło w zeszłym tygodniu w Mango Creek niedaleko Palumpa, rdzennej społeczności australijskiego outbacku na Terytorium Północnym.

Zastrzelili zwierzę w niedzielę po uzyskaniu pozwolenia od tradycyjnych właścicieli ziemskich regionu. Krokodyle słonowodne są uważane za totem przez wielu rdzennych Australijczyków.

Policja poinformowała, że ​​analiza potwierdziła, że ​​to zwierzę zabiło dziewczynkę.

„Wydarzenia z zeszłego tygodnia miały ogromny wpływ na rodzinę, a lokalna policja nadal zapewnia wsparcie wszystkim dotkniętym” – powiedziała w oświadczeniu policji starsza sierżant Erica Gibson.

Grahame Webb, naukowiec zajmujący się krokodylami z Terytorium Północnego, powiedział, że gad wielkości jednego strzału musi być samcem i mieć co najmniej 30 lat. Rosną przez całe życie i mogą żyć do 70 lat.

Śmierć dziewczynki nastąpiła kilka tygodni po tym, jak Terytorium Północne zatwierdziło 10-letni plan mający na celu ograniczenie populacji krokodyli, mający na celu zwiększenie liczby odstrzałów w pobliżu siedlisk ludzkich z 300 do 1200 osobników rocznie.

Rząd Terytorium Północnego powiedział po ostatnim wypadku śmiertelnym, że nie można pozwolić, aby liczba krokodyli przewyższała liczbę ludzi. rząd powiedział wcześniej „stosuje podejście do zarządzania strategicznego oparte na ryzyku w celu określenia poziomu aktywności zarządczej” w odniesieniu do krokodyli.

„Żyjemy w miejscu, w którym krokodyle zajmują nasze zbiorniki wodne” – powiedział w zeszłym tygodniu minister policji Terytorium Północnego Brent Potter, według sieci partnerskiej CBS News wiadomości BBC„To tylko przypomnienie, żebyśmy trzymali się z dala od wody, jak najlepiej potrafimy”.

Terytorium Północne ma powierzchnię równą Francji i Hiszpanii razem wziętych, ale mieszka tam tylko 250 000 ludzi. Liczbę krokodyli szacuje się na 100 000. Populacja krokodyli wynosiła zaledwie 3000, zanim polowanie na nie zostało zakazane przez ustawodawstwo federalne w 1971 r.

Webb powiedział, że krokodyle na tym terytorium w dużej mierze ustabilizowały swoją populację w ostatnich latach, zabijając się nawzajem dla pożywienia lub terytorium. „Zjadają się nawzajem. Krokodyle kontrolują swoją populację. To nie ludzie tak naprawdę je kontrolują” — powiedział Webb.

Krokodyle są bardzo ruchliwei okresowo miały niebezpieczne spotkania z ludźmi w Australii. Zaledwie w zeszłym miesiącu policja zastrzeliła słonowodnego krokodyla, który terroryzował odległą społeczność Australii, zjadając psy i rzucając się na dzieci. Gad był ugotowane i zjedzone przez lokalnych mieszkańców.

W Sylwestra wyskoczył krokodyl na pokładzie łodzi rybackiej w Queensland, gdy mężczyzna łowił ryby w strumieniu. Nie został ranny.

W maju 2023 roku mężczyzna nurkujący u wybrzeży północnego Queensland w Australii został zaatakowany przez krokodyla – i przeżył dzięki podważeniu szczęk z głowy. W tym samym miesiącu, szczątki Australijczyka które zaginęły podczas wyprawy wędkarskiej w wodach pełnych krokodyli, zostały odnalezione wewnątrz dwóch gadów.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button