News

18 osób zginęło w wypadku autobusowym w północnych Indiach

Do wypadku w stanie Uttar Pradesh doszło, gdy autobus jadący do Nowego Delhi uderzył w tył cysterny z mlekiem.

W wypadku autobusowym w północnych Indiach zginęło co najmniej 18 osób, w tym dziecko. To najnowszy śmiertelny wypadek drogowy, do którego doszło na zatłoczonych autostradach kraju.

Do zderzenia doszło w środę wczesnym rankiem w stanie Uttar Pradesh, gdzie autobus jadący do stolicy kraju, Nowego Delhi, uderzył w tył cysterny przewożącej mleko.

Siła uderzenia wyrzuciła ludzi z pojazdu na drogę, podała indyjska stacja NDTV, powołując się na lokalną policję. Ciała leżały rozrzucone na ziemi wraz ze stłuczonym szkłem i zmiażdżonym wrakiem.

Oprócz 18 zabitych, 19 innych zostało rannych i przewiezionych do szpitala.

Szef rządu stanu Uttar Pradesh, Yogi Adityanath, nazwał wypadek „rozdzierającym serce” i nakazał urzędnikom zapewnienie poszkodowanym odpowiedniej opieki.

Zastępca szefa rządu stanu Brajesh Pathak powiedział agencji prasowej ANI, że zostanie przeprowadzone dochodzenie w celu ustalenia przyczyn wypadku.

Premier Narendra Modi przekazał kondolencje w mediach społecznościowych i ogłosił państwowe odszkodowania dla ofiar i ich bliskich. Krewni zmarłych otrzymają 200 000 rupii (2400 USD), a ranni 50 000 rupii (600 USD).

Wypadki drogowe są powszechne w Indiach, często spowodowane nieostrożną jazdą, źle utrzymanymi drogami i starymi pojazdami. Rządowe szacunki wskazują na 168 000 zgonów w takich wypadkach w 2022 r.

W maju 21 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych, gdy autobus, którym podróżowali, stoczył się w głębokim wąwozie w Kaszmirze, administrowanym przez Indie.Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button