News

27 zabitych w ataku na szkołę w Gazie zapewniającą schronienie Palestyńczykom: Raport

Władze Izraela poinformowały, że celem wszystkich trzech ataków byli bojownicy ukrywający się w szkołach.

Terytoria Palestyńskie:

Źródła palestyńskie podały, że we wtorek w ataku na szkołę, w której schronienie znaleźli przesiedleńcy w Strefie Gazy, zginęło co najmniej 29 osób. To już czwarty taki incydent w ciągu czterech dni, a Hamas obwinia Izrael o tę śmierć.

Wojsko Izraela poinformowało AFP, że przeprowadziło atak w tym rejonie i analizuje incydent. Potwierdziło przeprowadzenie trzech innych ataków od soboty na szkoły w Gazie, które były wykorzystywane jako schronienia.

Atak miał miejsce przy wejściu do szkoły Al-Awda w Abasan, poinformowało źródło w szpitalu Nasser w pobliskim południowym mieście Chan Junis, dokąd przewieziono ofiary. Dodało, że 29 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Rządowe biuro prasowe Hamasu oskarżyło Izrael o dokonanie „straszliwej masakry” i podało liczbę ofiar śmiertelnych na poziomie 29, stwierdzając, że „większość” ofiar stanowiły kobiety i dzieci.

„Siedzieliśmy przy wejściu do szkoły… nagle i bez ostrzeżenia wystrzelono rakiety” – powiedział agencji AFP świadek, Mohammed Sukkar, o wtorkowym ataku.

Izraelskie wojsko poinformowało, że lotnictwo użyło „precyzyjnej amunicji”, aby zaatakować „terrorystę ze skrzydła militarnego Hamasu” w pobliżu szkoły.

„Incydent jest obecnie badany” – poinformowało wojsko w oświadczeniu.

Władze na terytorium kontrolowanym przez Hamas poinformowały, że w poprzednich atakach na szkoły zginęło co najmniej 20 osób.

Władze Izraela poinformowały, że celem wszystkich trzech ataków byli bojownicy ukrywający się w szkołach.

W sobotę izraelski atak uderzył w prowadzoną przez ONZ szkołę Al-Jawni w Nuseirat, w centralnej części Strefy Gazy. Zginęło 16 osób, jak poinformowało ministerstwo zdrowia.

Agencja ONZ ds. uchodźców palestyńskich, UNRWA, podała, że ​​w tym czasie w obozie przebywało 2000 osób.

Według agencji obrony cywilnej Gazy, następnego dnia w ataku na szkołę Świętej Rodziny w mieście Gaza zginęły cztery osoby.

Łaciński Patriarchat, będący właścicielem szkoły, poinformował, że w tym czasie na terenie szkoły zgromadziły się setki osób.

Kolejna szkoła prowadzona przez UNRWA w Nuseirat została zaatakowana w poniedziałek. Lokalny szpital poinformował, że kilka osób zostało przyjętych na leczenie.

Izrael poinformował, że zaatakował „kilku terrorystów”, którzy używali szkoły jako przykrywki.

Hamas zaprzeczył twierdzeniom Izraela, jakoby wykorzystywał szkoły, szpitale i inne obiekty cywilne do celów wojskowych.

Według UNRWA w szkołach zginęło ponad 500 osób.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button