News

„60 procent” bojowników Hamasu zabitych lub rannych: minister obrony Izraela

Izraelski odwet wojskowy zabił co najmniej 38 295 osób w Strefie Gazy, twierdzi Hamas (plik)

Jerozolima:

Minister obrony Izraela Yoav Gallant powiedział w środę, że 60 procent bojowników Hamasu zostało „zniszczonych lub rannych” w wojnie w Strefie Gazy od czasu ataków tej organizacji 7 października.

W oświadczeniu złożonym parlamentowi na temat pierwszych dziewięciu miesięcy konfliktu Gallant potwierdził, że Izrael jest „zdeterminowany” w realizacji swoich celów wojennych, polegających na unicestwieniu Hamasu i uwolnieniu wszystkich zakładników z Gazy.

Minister pochwalił izraelskich żołnierzy za „wykonywanie swojej pracy z oddaniem, poświęceniem i sukcesem” i powiedział, że „osiągnięć jest wiele”.

Izrael rozpoczął nową dużą ofensywę w mieście Gaza na północy oraz wokół Rafah i Chan Junis na południu, jednocześnie nawiązując kontakty z międzynarodowymi mediatorami w sprawie warunków negocjacji rozejmu z Hamasem.

„Wyeliminowaliśmy lub zraniliśmy 60 procent terrorystów Hamasu” i „rozwiązaliśmy” większość z 24 batalionów tej palestyńskiej organizacji – powiedział Gallant.

Minister nie podał liczby ofiar, a izraelskie wojsko stwierdziło, że nie dysponuje na razie takimi danymi.

Według obliczeń agencji AFP opartych na danych izraelskich, w ataku na południowy Izrael, który miał miejsce 7 października, zginęło 1195 osób, głównie cywilów.

Bojownicy pojmali również 251 zakładników, z których 116 nadal przebywa w Strefie Gazy, w tym 42, jak twierdzi wojsko, nie żyje.

Według danych ministerstwa zdrowia tego kontrolowanego przez Hamas terytorium, w odwecie militarnym Izraela zginęło co najmniej 38 295 osób w Strefie Gazy, głównie cywilów.

Mimo że wiele krajów wyraziło solidarność z Izraelem po atakach z 7 października, rząd spotkał się również z falą krytyki za kampanię wojskową, która doprowadziła do zniszczenia Gazy.

Gallant zapewnił, że Izrael będzie trzymał się swoich celów.

„Odzyskaliśmy połowę zakładników i jesteśmy zdecydowani odbić resztę” – powiedział.

„Służby bezpieczeństwa, a ja, jako ich szef, jesteśmy zdecydowani osiągnąć cele wojny i doprowadzić ją do końca”.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button