News

AI, Startupy, Zielona Energia: O czym premier rozmawiał z kanclerzem Austrii

W programie znalazły się również kwestie związane ze środowiskiem i zmianami klimatu

Wiedeń:

Premier Narendra Modi wziął w środę udział w „szeroko zakrojonych i owocnych” rozmowach z kanclerzem Austrii Karlem Nehammerem, co wzmocniło dwustronne stosunki między Indiami i Austrią.

Spotkanie, które rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Randhir Jaiswal określił jako kompleksowe, obejmowało szeroki wachlarz tematów istotnych dla obu krajów.

Głównymi tematami dyskusji były handel i inwestycje, przy czym obaj przywódcy wyrazili zaangażowanie na rzecz zacieśnienia współpracy gospodarczej.

Podczas rozmów poruszono również tematykę nauki i technologii, zielonej energii, sztucznej inteligencji i startupów, co odzwierciedlało wspólne zainteresowanie rozwijaniem współpracy technologicznej i innowacyjnej.

W programie spotkania znalazły się również kwestie związane ze środowiskiem i zmianami klimatu. Obaj przywódcy uznali, że konieczne jest podjęcie wspólnych wysiłków w celu stawienia czoła tym globalnym wyzwaniom.

Podkreślono, że współpraca kulturalna i więzi międzyludzkie są kluczowymi elementami wzmacniającymi dwustronne partnerstwo i sprzyjającymi głębszemu wzajemnemu zrozumieniu i zaangażowaniu między oboma krajami.

Oprócz kwestii dwustronnych premier Modi i kanclerz Nehammer wymienili poglądy na temat kwestii regionalnych i globalnych będących przedmiotem wspólnego zainteresowania, podkreślając znaczenie wspólnego podejścia do wyzwań międzynarodowych.

„Ożywianie więzi indyjsko-austriackich! Premier @narendramodi odbył dziś obszerne i owocne rozmowy z kanclerzem Austrii @karlnehammer. Dyskusje obejmowały różne wymiary partnerstwa dwustronnego, w tym handel i inwestycje, S&T, zieloną energię, AI, startupy, środowisko i zmiany klimatu, współpracę kulturalną i więzi międzyludzkie. Przywódcy wymienili również poglądy na temat regionalnych i globalnych kwestii będących przedmiotem wspólnego zainteresowania” — powiedział rzecznik MEA w poście na X.

Premier Modi i kanclerz Austrii Nehammer wzięli również udział w indyjsko-austriackim spotkaniu biznesowym, w którym wzięło udział około 40 firm z obu krajów. Ich celem było zbadanie nowych możliwości gospodarczych i wzmocnienie dwustronnych stosunków handlowych.

Obaj rozmówcy odnieśli się także do wspólnego indyjsko-austriackiego spotkania prasowego, które odbyło się po rozmowach na szczeblu delegacji.

Premier Modi przybył do Wiednia we wtorek wieczorem na całodniową wizytę państwową. Warto zauważyć, że jest to pierwsza wizyta premiera Indii w Austrii od 41 lat. Indira Gandhi była ostatnią premier, która odwiedziła Austrię w 1983 r.

Wizyta premiera Modiego w Austrii następuje po jego dwudniowej oficjalnej wizycie w Rosji, gdzie spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button