Entertainment

Akolita mógł ujawnić ukryte powiązanie z największym złoczyńcą Gwiezdnych Wojen

W trakcie tego odcinka przypominamy sobie, że młody Padawan Torbin (Dean-Charles Chapman) pobrał próbki midichlorianów od Mae i Oshy. Choć nie podają liczby określającej ich siłę w Mocy, zauważa, że ​​ich liczba M jest niezwykle wysoka. Koncepcja midichlorianów została po raz pierwszy wprowadzona do właściwego kanonu „Gwiezdnych wojen” w „Epizodzie I — Mroczne widmo” z 1999 r., ale dopiero niedawno franczyza zaczęła nazywać go „M-count”. Termin ten wszedł do powszechnego użycia w ostatnich sezonach serialu „Star Wars: The Bad Batch”, którego akcja rozgrywa się tuż po czystce Jedi i przejęciu władzy w Republice przez Imperium.

Wiemy, że Mistrz Yoda ma również wysoki poziom midichlorianów, ale Jedi nigdy nie widzieli wyższego poziomu niż Anakin Skywalker. To prowadzi nas do przekonania, że ​​Mae i Osha są wyjątkowe, ale nie tak bardzo w Mocy, jak Anakin Skywalker.

Rzeczy robią się ciekawe, gdy Torbin zdaje sobie sprawę, że symbionty w Mae i Oshy są dokładnie takie same. Nawet jako bliźnięta jednojajowe, miałyby podobny kod genetyczny, ale midichloriany są unikalne i oddzielne. Więc dlaczego same symbionty miałyby być identyczne? To prowadzi do zastanowienia się nad klonowaniem i nad tym, do jakiego innego procesu uciekłaby się Matka Aniseya (Jodie Turner-Smith), aby stworzyć swoje dzieci.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button