News

„Biden nie jest kompetentny, Kamala Harris byłaby katastrofą dla USA”: Nikki Haley

Zdjęcie archiwalne

Waszyngton:

Liderka Partii Republikańskiej pochodzenia indyjsko-amerykańskiego Nikki Haley ujawniła we wtorek liczbę kilkudziesięciu delegatów, których zdobyła w prawyborach prezydenckich partii na początku tego roku na rzecz domniemanego kandydata Donalda Trumpa.

Decyzja Haley jest efektem zbliżającej się Narodowej Konwencji Republikanów (RNC) w Milwaukee w stanie Wisconsin, na której Trump miałby zostać formalnie nominowany na kandydata partii w wyborach prezydenckich, które odbędą się 5 listopada.

„Konwencja nominacyjna to czas na jedność Republikanów. Joe Biden nie jest kompetentny, aby służyć drugą kadencję, a Kamala Harris byłaby katastrofą dla Ameryki. Potrzebujemy prezydenta, który pociągnie naszych wrogów do odpowiedzialności, zabezpieczy naszą granicę, obniży nasze zadłużenie i przywróci naszą gospodarkę na właściwe tory. Zachęcam moich delegatów do poparcia Donalda Trumpa w przyszłym tygodniu w Milwaukee” – powiedziała Haley w oświadczeniu.

Haley zdobyła 97 delegatów, podczas gdy Biden zdobył 2265. Kandydat potrzebuje 1215 delegatów, aby wygrać nominację prezydencką GOP. Zawiesiła swoją kampanię w marcu.

Były ambasador USA przy ONZ i gubernator Karoliny Południowej nie weźmie udziału w konwencji RNC.

„Nie została zaproszona i jest z tym w porządku. Trump zasługuje na konwencję, jakiej chce. Dała jasno do zrozumienia, że ​​na niego głosuje i życzy mu wszystkiego najlepszego” – powiedział rzecznik Haley, Chaney Denton.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button