News

Bilety wyprzedają się szybko, ponieważ Pałac Buckingham otwiera nowe skrzydło dla zwiedzających

Londyn — Pokój z widokiem na słynny Pałac Buckingham balkonz którego rodzina królewska można zobaczyć, jak macha do publiczności podczas ważnych wydarzeń; po remoncie zostanie po raz pierwszy udostępniony zwiedzającym tego lata.

Bilety na wycieczki nie są już jednak dostępne. Ograniczona liczba wycieczek letnich „East Wing Highlights”, które były oferowane w tym roku, wyprzedała się w ciągu jednego dnia. Standardowe bilety dla dorosłych kosztowały około 90 USD każdy i trzeba było je kupić oprócz standardowego biletu na wycieczkę do Pałacu Buckingham, który kosztuje około 50 USD.

Odwiedzający Salę Centralną, prowadzącą na słynny balkon w zamkniętym Skrzydle Wschodnim pałacu, będą mogli zobaczyć historyczne artefakty, w tym XVIII-wieczne cesarskie jedwabne obicia ścienne, podarowane królowej Wiktorii przez cesarza Chin Guangxu z okazji Diamentowego Jubileuszu w 1897 r.

''Pomieszczenie to było częścią wydania East Wing, stworzonego przez królową Wiktorię i księcia Alberta. To książę Albert zaproponował balkon'', powiedziała Nicola Turner Inman, kuratorka sztuki dekoracyjnej w Royal Collection Trust. “Po raz pierwszy użyto go w 1851 r. do pożegnania żołnierzy w wojnie krymskiej”.

Trooping The Color 2024
Od lewej do prawej: książę Jerzy z Walii, książę William, książę Walii, książę Ludwik z Walii, Katarzyna, księżna Walii, księżniczka Charlotte z Walii, król Karol III, królowa Kamila, Zofia, księżna Edynburga, książę Edward, książę Edynburga i lady Luiza Windsor na balkonie podczas parady Trooping the Colour w Pałacu Buckingham 15 czerwca 2024 r. w Londynie w Anglii.

Chris Jackson/Getty


Kolekcja Królewska odnotowała, że ​​książę Albert zasugerował umieszczenie balkonu z przodu pałacu jako sposobu rodzina królewska być „widocznym i nawiązywać kontakt z publicznością”.

Osoby biorące udział w wycieczce będą mogły również przejść obok słynnych obrazów podczas przechodzenia przez Główny Korytarz prowadzący do Pokoju Centralnego, a w Żółtym Pokoju Rysunkowym zobaczą niedawno odrestaurowaną chińską ręcznie malowaną tapetę z XVIII wieku.

''Jednym z naszych celów charytatywnych jest uczynienie kolekcji szerzej dostępną i publiczną. Ale jest to również życzenie Jego Wysokości Króla, który bardzo chce otworzyć rezydencje królewskie” — powiedział Inman.

Skrzydło Wschodnie nadal jest wykorzystywane przez rodzinę królewską do organizacji wydarzeń i oficjalnych spotkań.

Skrzydło wschodnie Pałacu Buckingham
Ostatnie przygotowania trwają w Żółtym Salonie, gdzie członek personelu Royal Collection Trust zajmuje się zegarem Kylin w skrzydle wschodnim Pałacu Buckingham w Londynie, który zostanie po raz pierwszy otwarty dla zwiedzających tego lata, 8 lipca 2024 r.

Jonathan Brady/PA Images/Getty


Inman powiedział, że renowacja Wschodniego Skrzydła była częścią szerszego „projektu rezerwacyjnego”, 10-letniej modernizacji usług i udogodnień pałacu w Londynie.

„Na początku prac w Skrzydle Wschodnim w 2018 r. usunięto ponad 3500 dzieł sztuki i innych przedmiotów, aby umożliwić przeprowadzenie prac” – poinformował Trust.

Nie było od razu jasne, kiedy i czy w ogóle zostaną udostępnione przyszłe daty trasy East Wing. Royal Collection Trust powiedział, że najpierw przejrzy okres próbny.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button