News

Bill Gross mówi, że Tesla to nowa akcja memowa

Fundusz Janus Henderson Global Unconstrained Bond Fund Billa Grossa odnotował w zeszłym miesiącu umorzenia na kwotę ponad 200 milionów dolarów, co zmniejszyło aktywa do 1,25 miliarda dolarów z ponad 2,24 miliarda dolarów w lutym.

Lucy Nicholson | Reuters

Wieloletni inwestor Bill Gross uważa, że ​​Elon Musk Tesla zachowuje się jak gra spekulacyjna wśród inwestorów detalicznych.

„Tesla zachowuje się jak akcja memowa — spadające podstawy, wprost rosnąca akcja cenowa” — powiedział były dyrektor ds. inwestycji i współzałożyciel Pimco we wpisie na X we wtorek po południu. „Ale teraz wydaje się, że co drugi dzień pojawia się nowa akcja memowa. Większość to akcje typu pump and dump”.

Tesla notuje niesamowitą 10-dniową passę wzrostów, notując aż 43,6% wzrostu od 24 czerwca. Rajd został pierwotnie wywołany przez Teslę produkcja pojazdów w drugim kwartale i liczby dostaw, które przebiły oczekiwania analityków.

Ikona wykresu giełdowegoIkona wykresu giełdowego

Bieg Tesli

Gross, który swego czasu był najbardziej wpływowym inwestorem na amerykańskim rynku obligacji, uważa najwyraźniej, że dobry raport nie był wystarczającym uzasadnieniem tak imponującego wzrostu.

80-letni inwestor porównał również Teslę do Żujący, Zappi „stary faworyt” GameStopChewy niedawno zyskał status mema po internetowej osobowości Roaring Kitty, która zainspirowała szaleństwo na punkcie GameStop w 2021 r., kupił znaczący pakiet udziałów w firmie zajmującej się sprzedażą artykułów zoologicznych.

Gross ujawnił wcześniej, że bawił się handlując opcjami GameStop i AMC w celu uzyskania szybkiego zysku w 2022 r., nazywając je „akcjami losowymi”.

Akcje Tesli nadal rosną o ok. 6%, pozostając w tyle za indeksem S&P 500, który zyskał 17%.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button