Entertainment

Blumhouse's Afraid daje fanom Disneya z lat 90. deja vu

W tym roku „Smart House” obchodzi swoje 25-lecie. Przedstawia historię samotnego ojca i jego dwójki dzieci, którzy po wygraniu loterii wprowadzają się do nowoczesnego inteligentnego domu z cyfrowym asystentem rodzinnym znanym jako „PAT” (Katey Sagal). Jest ona wszechwidzącą asystentką AI, która obserwuje rodzinę, aby poznać jej zachowania, harmonogramy, pragnienia i potrzeby — a nawet potrafi przewidzieć, czego może potrzebować. Przygotowuje zdrowe śniadania na samo wspomnienie, odtwarza teledyski na ścianach, aby zabawiać najmłodsze dziecko, a nawet sprząta bałagan na dywanie, aby pomóc w sprzątaniu. Bez matki w rodzinie PAT zaczyna narzucać się jako nowa mama, przyjmując nawet fizyczną obecność jako gospodyni domowa z lat 50. (również grana przez Sagal) wyświetlana w domu.

Reżyseria: LeVar Burton (tak, To LeVara Burtona), „Inteligentny dom” zapamiętano jako jeden z najlepszych DCOM-ów i jest zasadniczo odcinkiem „Black Mirror” dla nastolatków, w którym PAT istnieje jako połączenie June Cleaver i HAL 9000 z „2001: Odysei kosmicznej”. Jest nawet moment, w którym PAT zostaje poproszona o otwarcie drzwi, na co odpowiada: „Przepraszam, nie mogę tego zrobić”, tak jak HAL 9000. Ta komedia science fiction dla dzieci wyprzedziła swoje czasy i powstało wiele filmów o „inteligentnych domach”. Rok 2022 przyniósł „MARGAUX”, horror-thriller o studentach, którzy świętują swój ostatni weekend jako studenci w inteligentnym domu z zaawansowanym systemem sztucznej inteligencji o nazwie MARGAUX, który chce ich zabić jednego po drugim.

Powiedzenie, że „AfrAId” to podróbka „MARGAUX” lub „Smart House”, może wydawać się stosowne dla pokolenia millenialsów, którzy dorastali na DCOM i oglądali ten pierwszy program, ale „Smart House” nie był pierwszym tego typu serialem.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button