Entertainment

Były gitarzysta Red Hot Chili Peppers, Josh Klinghoffer, pozwany za bezprawne spowodowanie śmierci

Josh Klinghoffer, były gitarzysta Red Hot Chili Peppers i obecny członek trasy koncertowej Pearl Jam, został pozwany o bezprawne spowodowanie śmierci i zaniedbanie po tym, jak w marcu przejechał pieszego swoim SUV-em w Los Angeles.

O pozwie jako pierwszy poinformował TMZktóry potwierdził za pośrednictwem prawnika Klinghoffera, że ​​gitarzysta rzeczywiście siedział za kierownicą, gdy wypadek miał miejsce 18 marca 2024 r. Na nagraniu wideo uzyskanym przez TMZ widać, jak czarny GMC Yukon Klinghoffera skręcał w lewo na przejściu dla pieszych w Alhambrze w Kalifornii, gdy potrącił ofiarę, zidentyfikowaną jako 47-letni Israel Sanchez.

Na nagraniu widać, jak samochód przejeżdża i ciągnie Sancheza, po czym Klinghoffer wysiada z pojazdu, podchodzi do ciała i wraca do samochodu. Sanchez doznał tępego urazu głowy i zmarł około dwie godziny później.

W pozwie zarzuca się, że Klinghoffer w ogóle nie naciskał hamulców i był „rozproszony” za kierownicą. Policja z Los Angeles nie dokonała jeszcze żadnych aresztowań w tej sprawie, ale rodzina ofiary pozywa Klinghoffera za zaniedbanie i bezprawne spowodowanie śmierci i domaga się od niego odszkodowania.

Andrew Brettler, prawnik Klinghoffera, powiedział TMZ: „To był tragiczny wypadek. Po tym, jak Josh uderzył pieszego na skrzyżowaniu, natychmiast zjechał na pobocze, zatrzymał samochód, zadzwonił pod numer 911 i czekał, aż przyjedzie policja i karetka. Oczywiście, współpracuje z policją przez cały czas trwania dochodzenia w sprawie ruchu drogowego. To był po prostu tragiczny wypadek”.

Klinghoffer grał z Red Hot Chili Peppers od 2009 do 2019 roku, zastępując wieloletniego gitarzystę Johna Frusciante. Od tego czasu dołączył do Jane's Addiction i Pearl Jam jako członek trasy koncertowej i obecnie jest w trasie z Pearl Jam.Fuente

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button