Entertainment

Były gitarzysta Red Hot Chili Peppers, Josh Klinghoffer, staje w obliczu pozwu o bezprawne spowodowanie śmierci

Josh Klinghoffer, były gitarzysta Red Hot Chili Peppers, został pozwany za bezprawne spowodowanie śmierci i zaniedbanie po tym, jak rzekomo przejechał i zabił pieszego w Alhambrze w Kalifornii, donoszą media. Różnorodność I TMZPozew został złożony przez rodzinę Israela Sancheza, 47-letniego mężczyzny, który został potrącony przez samochód muzyka podczas incydentu 18 marca.

Według pozwu Klinghoffer rzekomo rozmawiał przez telefon podczas prowadzenia SUV-a i skręcił w lewo, gdy Sanchez przechodził przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Uderzenie spowodowało uraz głowy spowodowany tępym narzędziem, a Sanchez zmarł w wyniku odniesionych obrażeń kilka godzin później. W skardze stwierdzono również, że w związku z incydentem nie dokonano aresztowania.

„To był tragiczny wypadek” – powiedział adwokat Klinghoffera, Andrew B. Brettler, w oświadczeniu udostępnionym Pitchfork. „Po tym, jak samochód uderzył w pieszego, Josh natychmiast zjechał na pobocze, zatrzymał pojazd, zadzwonił pod numer 911 i czekał, aż przyjedzie policja i karetka. W pełni współpracuje z dochodzeniem w sprawie ruchu drogowego”.

„Pan Klinghoffer powinien zostać aresztowany i oskarżony o zabójstwo. Mamy nagranie na jego telefonie komórkowym z chwili, gdy uderzył i zabił Israela Sancheza, kochającego ojca, na przejściu dla pieszych” – powiedział prawnik rodziny Sanchez, Nick Rowley Różnorodność. „Israel Sanchez jechał do sklepu spożywczego, aby zrobić zupę dla swojej rodziny i nigdy nie wrócił do domu. Zrobił wszystko, jak należy, rozglądał się za nadjeżdżającym ruchem i przestrzegał znaków dla pieszych, ale tragicznie pan Klinghoffer, w pośpiechu i z telefonem, uderzył go śmiertelnie od tyłu dużym SUV-em. Strata i żal, z którymi teraz mierzy się rodzina Sanchez, są ogromne. Nie zatrzymamy się, dopóki pan Sanchez i jego rodzina nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności i sprawiedliwości”.

Klinghoffer grał na gitarze w Red Hot Chili Peppers od 2009 do 2019 roku, kiedy to zastąpił go wieloletni członek John Frusciante. Klinghoffer został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame z zespołem w 2012 roku, stając się najmłodszym członkiem w historii. Od czasu opuszczenia zespołu występował jako członek trasy Pearl Jam i Jane's Addiction.

Fuente

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button