News

Chińczyk próbował przemycić ponad 100 żywych węży w spodniach, aresztowany

Chiny są jednym z największych na świecie centrów handlu zwierzętami (dane reprezentacyjne).

Pekin, Chiny:

Jak poinformowały chińskie władze celne, złapano mężczyznę próbującego przemycić ponad 100 żywych węży do Chin kontynentalnych, upchając je sobie w spodniach.

Jak poinformowała chińska służba celna we wtorek w oświadczeniu, podróżny, którego nazwiska nie podano, został zatrzymany przez funkcjonariuszy celnych, gdy próbował wydostać się z półautonomicznego Hongkongu i przedostać się do przygranicznego miasta Shenzhen.

„Podczas kontroli funkcjonariusze celni odkryli, że kieszenie spodni, które miał na sobie pasażer, były wypełnione sześcioma płóciennymi woreczkami ze ściągaczem, zaklejonymi taśmą” – czytamy w oświadczeniu.

„Po otwarciu każdej torby okazało się, że znajdują się w niej żywe węże o najróżniejszych kształtach, rozmiarach i kolorach” – dodano.

W oświadczeniu napisano, że funkcjonariusze skonfiskowali 104 łuskowate gady, w tym węże mleczne i zbożowe, z których wiele nie było gatunkami rodzimymi.

Na towarzyszącym filmie widać dwóch agentów granicznych zaglądających do przezroczystych plastikowych toreb wypełnionych wijącymi się czerwonymi, różowymi i białymi wężami.

Chiny to jedno z największych centrów handlu zwierzętami na świecie, jednak w ostatnich latach władze zaczęły zwalczać ten proceder.

Obowiązujące w kraju przepisy dotyczące bezpieczeństwa biologicznego i kontroli chorób zabraniają sprowadzania gatunków obcych bez zezwolenia.

„Ci, którzy łamią zasady, będą… pociągnięci do odpowiedzialności zgodnie z prawem” – poinformował urząd celny, nie podając jednak bliżej kary, jaka grozi mężczyźnie.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button