News

Cztery osoby zginęły w wyniku ulewnych deszczów w Korei Południowej

Agencja meteorologiczna twierdzi, że tak intensywne opady zdarzają się „raz na około 200 lat”.

Ulewne deszcze nawiedziły południowe regiony Korei Południowej, zabijając co najmniej cztery osoby i powodując chaos komunikacyjny.

Jak poinformowało w środę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Bezpieczeństwa, intensywne opady deszczu spowodowały uszkodzenia mienia, dróg i infrastruktury, w co najmniej 50 regionach wydano ostrzeżenia przed osuwiskami, a ponad 3500 osób zostało przesiedlonych.

„Proszę, aby ludzie nie korzystali z podziemnych parkingów, przejść podziemnych i strumieni podczas ulewnych deszczy” – powiedział minister spraw wewnętrznych Lee Sang-min w oświadczeniu.

Dane meteorologiczne wskazują, że w trzech obszarach – Geumsan, Chupungnyeong i Gunsan – wystąpiły jedne z największych ulewnych deszczy w historii.

„To był poziom powagi, jaki widziano raz na około 200 lat” – powiedział anonimowy urzędnik agencji meteorologicznej południowokoreańskiej agencji informacyjnej Yonhap.

Kobieta niosąca rzeczy przedziera się przez zalaną ulicę w Daegu [Yonhap via Reuters]

W środę w ciągu jednej godziny spadło 131,7 mm (5,4 cala) deszczu, co stanowi ponad 10 procent średnich rocznych opadów w mieście Gunsan.

Południowokoreańscy nadawcy pokazali obrazy wylewających rzek i zalanych dróg, a w niektórych rejonach ludzie brodzą w wodzie po pas. Cztery osoby zginęły w wyniku ulewnego deszczu.

Ulewny deszcz zalał budynek mieszkalny w Nonsan, w wyniku czego jedna osoba zginęła w windzie.

Dom zawalił się po uderzeniu osuwiska w Seocheon, a ratownicy znaleźli w środku mężczyznę po 70-tce. Został przeniesiony do szpitala, ale później stwierdzono zgon.

Inny mężczyzna w wieku 70 lat zginął, gdy jego samochód wpadł do wylewającego się strumienia, a rolnik w wieku 60 lat zginął w Daegu, gdy woda wciągnęła go do systemu odwadniającego w trakcie kontroli gospodarstwa.

W 2022 roku Korea Południowa doświadczyła również rekordowych opadów deszczu i powodzi, w wyniku których zginęło co najmniej 11 osób.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button