Entertainment

Dokument o Lilith Fair z udziałem Sarah McLachlan, Sheryl Crow i Erykah Badu

Tematem nowego pełnometrażowego filmu dokumentalnego jest festiwal Lilith Fair, na którym w latach 90. występowały wyłącznie kobiety, organizowany przez Sarah McLachlan.

Film autoryzowany, pochodzący z CBC, inspirowany jest filmem z 2019 r. Targowisko próżności artykuł Budowanie tajemnicy: ustna historia Lilith Fairnapisany przez Jessicę Hopper z byłym Konsekwencja redaktor Sasha Geffen i Jenn Pelly. Po prostu zatytułowany Targi LilithReżyserką filmu jest Ally Pankiw, a całość zrealizowano na podstawie ponad 600 godzin archiwalnych nagrań, wywiadów i opowieści fanów, organizatorów festiwali i artystów, którzy wcielili się w rolę Lilith Fair.

Zdobądź bilety na Sarah McLachlan tutaj

Niektóre z wywiadów z artystami w dokumencie obejmują spotkania z samą McLachlan, Sheryl Crow, Erykah Badu, Bonnie Raitt, Brandi Carlile, Natalie Merchant, Mýą, Jewel, Indigo Girls, Emmylou Harris i Olivią Rodrigo. Ta ostatnia prawdopodobnie będzie mówić o wpływie festiwalu, ponieważ nie urodziła się jeszcze, gdy powstał Lilith Fair.

„Lilith Fair jest przykładem „fajnej starszej siostry” przemysłu muzycznego, która już zna radości i koszmary bycia kobietą i stara się ułatwić drogę przyszłym pokoleniom” – powiedziała Pankiw w oświadczeniu. „Chcę dać głębsze zrozumienie festiwalu młodym muzykom płci żeńskiej, niebinarnym i queer oraz fanom muzyki, którzy po raz pierwszy wzięli do ręki gitarę lub bilety na koncert, ponieważ Lilith pokazała im, jak to zrobić”.

Trasa koncertowa Lilith Fair została zainspirowana seksizmem, z jakim McLachlan zetknęła się w zdominowanym przez mężczyzn przemyśle muzycznym, a pierwsza randka miała miejsce 5 lipca 1997 r. w The Gorge w George w stanie Waszyngton. Oprócz wielu artystów, z którymi przeprowadzono wywiady do filmu dokumentalnego, na głównej scenie wystąpiły Lisa Loeb, Fiona Apple i Tracy Chapman.

Powrócił na dwa kolejne lata w 1998 i 1999 roku, pomagając wypromować wschodzące gwiazdy, takie jak Missy Elliott, The Chicks, Nelly Furtado i Christina Aguilera. Lilith Fair został później reaktywowany w 2010 roku, ale niestety rozpadł się z powodu słabej sprzedaży biletów.

Targi Lilith będzie miał premierę na kanale CBC w sezonie 2025-26, a w kinach kanadyjskich będzie go dystrybuować Elevation Pictures.

McLachlan świętuje 30. rocznicę Po omacku ​​zmierzając ku ekstazie w trasę po Ameryce Północnej, która zostanie wznowiona na początku listopada. Kup bilety tutaj.Fuente

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button