News

Donald Trump atakuje Kamalę Harris, kwestionując jej kompetencje

Donald Trump zakwestionował kompetencje wiceprezydent USA Kamali Harris.

Waszyngton:

Donald Trump, były prezydent USA i prawdopodobny kandydat Partii Republikańskiej na urząd prezydenta, zaatakował wiceprezydent Kamalę Harris, podważając jej kompetencje i nazywając ją „polisą ubezpieczeniową” urzędującego prezydenta Joe Bidena.

Jego atak na Kamalę Harris, mającą korzenie indyjsko-afrykańskie, pojawił się pośród dyskusji w Partii Demokratycznej na temat tego, czy prezydent Biden powinien pozostać kandydatem w wyborach prezydenckich 5 listopada.

Joe Biden, lat 81, został wezwany przez niektórych Demokratów do rezygnacji ze startu w wyborach po jego katastrofalnym występie podczas debaty z Trumpem 27 czerwca, podczas której miał problemy z dokończeniem zdań i zadaniem jakiegokolwiek znaczącego ciosu swojemu oponentowi.

„Cokolwiek jeszcze można powiedzieć o skorumpowanym Joe Bidenie, trzeba mu oddać jedną błyskotliwą decyzję, prawdopodobnie najmądrzejszą decyzję, jaką kiedykolwiek podjął. Wybrał Kamalę Harris na swoją wiceprezydentkę. Nie, to było błyskotliwe. Ponieważ to była polisa ubezpieczeniowa. Być może najlepsza polisa ubezpieczeniowa, jaką kiedykolwiek widziałem” – powiedział 78-letni Donald Trump swoim zwolennikom na Florydzie.

„Gdyby Joe wybrał kogoś choć w połowie kompetentnego, wyrzuciliby go ze stanowiska już lata temu, ale nie mogą, bo ona musi być ich drugim wyborem” – powiedział, wielokrotnie błędnie wymawiając jej imię.

Trump powiedział, że jako wiceprezydent Harris otrzymała dwa bardzo ważne zadania – ochronę granic i odstraszanie Rosji od ataku na Ukrainę.

„Najpierw powierzono jej nadzór nad ochroną granicy USA. Nigdy się nie pojawiła. Nigdy nie odeszła. Ani razu tam nie poszła. A granica jest najgorszą granicą w historii świata” – twierdził.

„Mamy najlepszą granicę w historii, ponieważ ona ma najgorszą granicę w historii świata. Następnie została wysłana do Europy, aby powstrzymać Rosję przed atakiem na Ukrainę. Jak to się skończyło? Niezbyt dobrze. Za każdym razem wynik był śmiertelną porażką. Od czasu, gdy Kamala została mianowana carską graniczną, administracja Bidena-Harrisa straciła kontakt z około 150 000 dzieci, z których wiele zostało niewątpliwie zgwałconych, sprzedanych, zabitych lub okropnie wykorzystanych” – powiedział Trump.

Trump oskarżył 59-letnią Harris o socjalistyczne poglądy.

„Nie sądzę, żeby kalifornijski socjalizm Kamali Harris spodobał się mieszkańcom Doral, Miami czy Florydy. Ponieważ na Florydzie nie lubimy socjalizmu. Chcemy naszej wolności, prawda? Chcemy naszej wolności” – powiedział.

„Joe, Kamala i cały demokratyczny establishment zostali złapani na gorącym uczynku w samym środku największego skandalu i największego tuszowania… to tuszowanie. To największe tuszowanie w historii politycznej. Jak wiecie, wszyscy oni są współspiskowcami w złowrogim spisku mającym na celu oszukanie amerykańskiej opinii publicznej w sprawie zdolności poznawczych człowieka w Gabinecie Owalnym” – twierdził Trump.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button