Entertainment

Hilaria Baldwin okazuje wsparcie Alecowi Baldwinowi podczas „stronniczego” wyboru ławy przysięgłych w procesie „Rust”

Wybór ławy przysięgłych rozpoczął się we wtorek 9 lipca, jednak niektórzy przysięgli odpadli, gdy przyznali, że byliby zbyt „stronniczy” wobec aktora występującego w „Rockefeller Plaza 30”, aby wziąć udział w procesie.

Alec Baldwin oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci w związku ze śmiercią operatora filmu „Rust” Halina Hutchins. Zbrojmistrz Hannah Gutierrez-Reed został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci na początku tego roku i skazany na karę maksymalną 18 miesięcy więzienia.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Żona Aleca Baldwina, Hilaria Baldwin, okazuje wsparcie po tym, jak jurorzy stwierdzili, że są zbyt „stronnicze”, aby uczestniczyć w procesie „Rust”

MEGA

Chociaż 66-letni aktor miał pojechać do Santa Fe w Nowym Meksyku na rozprawę sam, jego żona Hilaria Baldwin pojawiła się, aby wesprzeć go na sali sądowej. Para niedawno świętowała 12. rocznicę ślubu 30 czerwca.

„Alec chce zachować się dzielnie i pójść na rozprawę sam, ale jego rodzina będzie obecna, aby go wesprzeć” – powiedział informator Ludzieczasopismo.

Hilaria, lat 40, została zauważona, jak przybywa do Sądu Pierwszego Okręgu Sądowego w Santa Fe we wtorek, 9 lipca, wraz z dwójką z ich siedmiorga dzieci. Aktor „Supercell” i jego prawnik, Alec Spiro, byli również obecni na sali sądowej w celu wyboru ławy przysięgłych.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Alec i Hilaria mają siedmioro dzieci: Carmen, 10 lat, Rafael, 8 lat, Leonardo, 7 lat, Romeo, 5 lat, Eduardo, 3 lata, María, 3 lata i Ilaria, 19 miesięcy. Baldwin jest również ojcem modelki Ireland Baldwin, którą ma z byłą żoną Kim Basinger.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Alec Baldwin podobno jest „zestresowany” zbliżającym się procesem „Rust”

Emocjonalny Alec Baldwin opowiada
MEGA

W zeszłym miesiącu to samo źródło podało: Ludziemagazyn, że aktor „30 Rock” jest „zestresowany” i „zrozumiałe jest, że martwi się” procesem „Rust”. Jest szczególnie zaniepokojony tym, że może trafić do więzienia. W Nowym Meksyku nieumyślne spowodowanie śmierci jest zbrodnią czwartego stopnia, co oznacza, że ​​aktor może spędzić do 18 miesięcy w więzieniu, jeśli zostanie skazany.

„Ma doskonały zespół prawny” – powiedziało źródło. „Nie sądzę, żeby ktokolwiek myślał o więzieniu, ale biorąc pod uwagę decyzję pani Gutierrez-Reed, trudno powiedzieć”. Hannah Gutierrez-Reed została skazana na maksymalny wyrok 18 miesięcy, mimo że była przestępcą po raz pierwszy, po tym jak sędzia Mary Marlowe Sommer uznała, że ​​nie wyraziła wystarczającej skruchy za śmierć operatorki filmowej Halyny Hutchins.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

„Musisz zrozumieć, że pod koniec dnia Alec jest profesjonalnym aktorem” – powiedziało wówczas źródło. „Więc kiedy jest na planie, nakręcasz go, mówisz akcja, wyciąga broń i robi to, co powinien robić w swojej pracy. A potem nagle staje w obliczu zarzutów karnych. To jak, jak to się w ogóle stało?”

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Jeden z jurorów przyznał, że byli „bardzo stronniczy” wobec aktora

Alec Baldwin na Gali Roundabout Theatre Company w 2023 r.
MEGA

We wtorek 9 lipca wybrano i zaprzysiężono 11 kobiet i 5 mężczyzn spośród grupy co najmniej 70 potencjalnych przysięgłych, według Associated Press. Z 16 wybranych przysięgłych tylko 12 zdecyduje, czy Baldwin jest winny. Pozostali czterej przysięgli będą pełnić funkcję zastępców, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W ciągu dnia potencjalni jurorzy zostali zapytani: „Czy widzieliście jakieś relacje prasowe, które sprawiają, że czujecie się stronniczy w jakiś sposób?” Sędzia Mary Marlowe Sommer zapytała również, czy potencjalni jurorzy znają sprawę. Wszyscy oprócz dwóch osób podnieśli ręce.

Dwóch przysięgłych zostało usuniętych, gdy stwierdzili, że nie mogą być uczciwi i bezstronni, jeśli chodzi o proces. „Przeczytałem o sprawie i byłbym bardzo stronniczy wobec pana Baldwina” – powiedział jeden z usprawiedliwionych przysięgłych.

Adwokaci Baldwina pytali potencjalnych przysięgłych o bezpieczeństwo broni

Alec Baldwin pozuje z bronią i amunicją w nowym filmie z prób do Rust
MEGA

Obie strony potrzebowały około 50 minut, aby przejść przez przesłuchanie. Adwokat Baldwina, Alex Spiro, zapytał potencjalnych przysięgłych, co wiedzą na temat bezpieczeństwa broni. Spiro zapytał również, czy będą polegać na zeznaniach ekspertów przedstawionych podczas rozprawy, a nie na własnym doświadczeniu.

„Powiedzmy, że oddałeś samochód do mechanika. I nie wiesz nic o samochodach. A mechanik powiedział ci, że jest bezpieczny. Uwierzyłbyś mu, prawda?” – zapytał jedną osobę.

„Każdy wie, że przed oddaniem strzału należy sprawdzić broń, niezależnie od tego, czy jest prawdziwa, czy to zabawka” – odpowiedział jeden z potencjalnych członków ławy przysięgłych.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Potencjalną jurorkę zapytano, czy jest jakiś powód, dla którego nie mogłaby służyć. Powiedziała prokuratorom, że codziennie używa marihuany, aby uśmierzyć ból. Kiedy sędzia Mary Marlowe Sommer zapytała, czy nadal może służyć, potencjalna jurorka odpowiedziała: „Jeśli mogę wziąć marihuanę”, dodając: „Nie wzięłam jej dziś rano, ponieważ wiedziałam, że prowadzę samochód”.

Składanie oświadczeń otwierających i zeznań rozpocznie się w środę 10 lipca o 8:30 rano czasu lokalnego.Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button