Entertainment

Horizon: Rozdział 2 Kevina Costnera wycofany z harmonogramu premier po pierwszej klapie filmowej

Jeśli chodzi o „Chapter 2”, wydaje się, że istnieje niewielka szansa, że ​​drugi film ostatecznie doczeka się opóźnionej premiery kinowej, ale czytając między wierszami, prawdopodobnie bardziej prawdopodobne jest, że trafi prosto na VOD. To samo dotyczy trzeciego i czwartego filmu, które nigdy nie otrzymały umów dystrybucyjnych. I to zakładając, że Costner w ogóle przeforsuje swoją wizję stworzenia czterech filmów.

Obecnie wygląda na to, że pierwszy film straci dużo pieniędzy, co również doprowadzi do upadku reszty serii. Uważa się, że „Chapter 2” również ma budżet w wysokości 100 milionów dolarów, co oznacza, że ​​w grę wchodzi dużo pieniędzy. Nie są to jednak duże pieniądze New Line, ponieważ po prostu reklamują i dystrybuują film za opłatą. Costner włożył w projekt 38 ​​milionów dolarów własnej gotówki. Zabezpieczył również duże finansowanie od tajemniczych inwestorów, oprócz sprzedaży praw zagranicznych, aby pomóc sfinansować produkcję. Costner odpowiada również za koszty marketingu. Jest już w trakcie produkcji „Chapter 3” i wszystkie znaki wskazują, że zamierza kontynuować, ale czas pokaże. Costner z pewnością stawia na rynek DVD aby pomóc nadrobić różnicę.

W grę wchodzą duże pieniądze. Dla właścicieli kin jest to zmiana w ostatniej chwili, z którą będą musieli się zmierzyć. Bilety na drugą część „Horizon” były już sprzedawane i trzeba będzie je zwrócić. W osobnym oświadczeniu Territory Pictures tak skomentowało tę decyzję:

„Reakcja publiczności na Horizon i entuzjazm na myśl o kontynuacji naszej historii w Horizon 2 były niesamowicie satysfakcjonujące. Kevin stworzył ten film dla ludzi, którzy kochają filmy i chcą wyruszyć w podróż. Wsparcie, jakie otrzymaliśmy od fanów filmów i właścicieli kin, którzy doświadczają pierwszego rozdziału tej sagi, tylko wzmacnia naszą wiarę w nich i filmy, które stworzyliśmy, i dziękujemy im za przyłączenie się do tej podróży. Cieszymy się z możliwości rozszerzenia tego okna, ponieważ wiemy, że posłuży to jedynie wzbogaceniu wrażeń z oglądania Horizon 2”.

„Horizon: An American Saga — Chapter 1” jest już w kinach.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button