News

Indie dały światu „Buddę”, a nie „Yuddhę”: premier Modi w Austrii

„Przez tysiące lat dzieliliśmy się naszą wiedzą i doświadczeniem” – powiedział.

Wiedeń:

Premier Narendra Modi powiedział w środę, że Indie dały światu „Buddę”, a nie „Yuddha” (wojnę), co oznacza, że ​​zawsze dawały pokój i dobrobyt, a zatem kraj ten zamierza wzmocnić swoją rolę w XXI wieku.

Zwracając się do społeczności indyjskiej w Wiedniu, premier Modi powiedział również, że Indie dążą do tego, aby stać się najlepszymi, najbystrzejszymi, osiągnąć największe cele i osiągnąć najwyższe kamienie milowe.

„Przez tysiące lat dzieliliśmy się naszą wiedzą i doświadczeniem. Nie daliśmy 'Yuddha' (wojny), daliśmy światu 'Buddę'. Indie zawsze dawały pokój i dobrobyt, dlatego też Indie wzmocnią swoją rolę w XXI wieku” – powiedział premier Modi w Austrii, dzień po przyjeździe z Moskwy, gdzie podczas rozmów z prezydentem Władimirem Putinem podkreślił znaczenie znalezienia pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie.

Opisując swoją pierwszą wizytę w Austrii jako „znaczącą”, premier Modi powiedział, że po 41 latach premier Indii odwiedził ten kraj.

„To długie oczekiwanie dobiegło końca w historycznym momencie. Indie i Austria świętują 75 lat swojej przyjaźni” – powiedział.

„Indie i Austria są geograficznie na dwóch różnych końcach, ale mamy wiele podobieństw. Demokracja łączy oba kraje. Nasze wspólne wartości to wolność, równość, pluralizm i szacunek dla rządów prawa. Nasze społeczeństwa są wielokulturowe i wielojęzyczne. Oba kraje celebrują różnorodność, a dużym medium odzwierciedlającym te wartości są wybory” – powiedział pośród okrzyków „Modi, Modi”.

Wspominając niedawno zakończone wybory powszechne, premier Modi powiedział, że 650 milionów ludzi skorzystało z prawa do głosowania i pomimo tak dużej liczby wyborów, wyniki wyborów ogłoszono w ciągu kilku godzin.

„To siła naszej machiny wyborczej i demokracji” – powiedział.

W Austrii mieszka ponad 31 000 Hindusów. Liczba indyjskich studentów w kraju wynosi ponad 450, według ambasady Indii.

(Ta historia nie była edytowana przez zespół NDTV i została wygenerowana automatycznie na podstawie kanału informacyjnego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button