Sports

Insider ujawnia najnowsze informacje na temat rozmów o kontrakcie Dak Prescott

(Zdjęcie Richarda Rodrigueza/Getty Images)

Trzy największe gwiazdy drużyny Dallas Cowboys — zawodnik ataku Micah Parsons, skrzydłowy CeeDee Lamb i rozgrywający Dak Prescott — mają przedłużyć kontrakty, w związku z czym drużyna nie dokonała żadnych poważnych wzmocnień ani udoskonaleń w okresie poza sezonem.

Coraz bardziej prawdopodobne jest, że Prescott nie otrzyma przedłużenia kontraktu w najbliższym czasie i po prostu dokończy ostatni rok kontraktu, a następnie po sezonie stanie się wolnym agentem.

Według Iana Rapoporta, Prescott powiedział, że rozmawiał z organizacją Cowboys na temat nowej umowy, a Rapoport zwrócił uwagę na to, jaką pozycję w takich dyskusjach ma obecnie rozgrywający.

Prescott rozegrał sensacyjny sezon zasadniczy 2023, w którym rzucił na odległość 4516 jardów i zdobył najwięcej w NFL – 36 przyłożeń, co uczyniło go kandydatem do nagrody MVP.

Poprowadził drużynę z Dallas do wyniku 12-5, ale jak zwykle, zaliczył porażkę w play-offach, w efekcie czego Dallas uległo rozgromieniu przez Green Bay Packers w rundzie dzikiej karty.

Niektórzy uważają, że lepiej byłoby dla Cowboys, gdyby pozbyli się Prescotta ze względu na jego wielokrotne porażki w play-offach, nie wspominając o pieniądzach, jakie by to dało.

Rapoport wspomniał, że jeśli Cowboys przedłużą kontrakt z Prescottem, wartość tego przedłużenia może wynieść około 60 milionów dolarów rocznie.

Rynek rozgrywających w lidze przeżywa rozkwit w ciągu ostatnich kilku lat, a Trevor Lawrence z Jacksonville Jaguars, który w niczym nie dorównuje Prescottowi, niedawno podpisał pięcioletni kontrakt wart 275 milionów dolarów.

Rynek szerokich odbiorników również przeżywa rozkwit, dlatego też Dallas będzie miało ogromne trudności z zapłaceniem Prescottowi, Lambowi i Parsonsowi należnych im pieniędzy.

NASTĘPNY:
Joy Taylor mówi, że Jalen Hurts jest porównywalny do Daka PrescottaSource link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button