Sports

Insider wzywa delfiny za niepłacenie Tua Tagovailoa

(Zdjęcie: David Eulitt/Getty Images)

Kilku gwiazd futbolu amerykańskiego NFL, w tym Tua Tagovailoa z Miami Dolphins, stara się obecnie o przedłużenie kontraktu.

Tagovailoa przezwyciężył trudności na początku kariery i stał się bardzo produktywny. W zeszłym sezonie rzucił piłkę na odległość 4624 jardów, najwięcej w NFL, i po raz pierwszy został wybrany do składu Pro Bowl, a także poprowadził drużynę Dolphins do fazy play-off drugi rok z rzędu.

W programie „The Herd with Colin Cowherd” ekspert NFL Jordan Schultz zapytał, co w ogóle wstrzymuje przedłużenie umowy Tagovailoi, za pośrednictwem FinsXtra.

„Na co oni czekają?” – zapytał Schultz.

Tagovailoa był piątym wyborem w drafcie NFL 2020, ale w pierwszych dwóch sezonach osiągnął przeciętne wyniki. W 2022 roku pokazał oznaki poprawy, a w 2023 roku zaczął wyglądać jak wschodząca gwiazda.

Spotyka się z wieloma krytykami, zwłaszcza dlatego, że nie wygrał jeszcze żadnego meczu play-off NFL i miał problemy z pokonaniem przeciwników z dodatnim bilansem. Ma jednak bardzo celne ramię i uczynił z Miami prawdopodobnie najbardziej wybuchową drużynę ofensywną NFL.

W zeszłym sezonie Dolphins zajmowali drugie miejsce pod względem zdobytych punktów i pierwsze pod względem jardów podań i jardów ogółem, a pod wodzą Tagovailoi, gwiazdor drużyny, szeroki odbiorca Tyreek Hill, przeniósł swoją grę na wyższy poziom od czasu transferu do Miami dwa lata temu.

Hill przewodził NFL z wynikiem 1799 jardów uzyskanych w przyjęciach i był ex aequo na prowadzeniu z wynikiem 13 przyłożeń uzyskanych w przyjęciach w 2023 r. W każdym ze swoich sezonów w Miami zanotował ponad 1700 jardów uzyskanych w przyjęciach, podczas gdy w ciągu pierwszych sześciu sezonów w Kansas City Chiefs nie udało mu się osiągnąć 1400 jardów tylko raz.

Jeśli Dolphins poprawią swoją obronę, już wkrótce mogą stać się prawdziwą siłą w AFC.

NASTĘPNY:
Tyreek Hill wymienia swoich najlepszych 5 rozgrywających w NFLSource link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button