Sports

Jak Rory McIlroy poradził sobie z rozpaczą po załamaniu na US Open

NORTH BERWICK, Szkocja — W dniach następujących po swoim druzgocącym fiasku w US Open Rory McIlroy założył słuchawki i wędrował ulicami Manhattanu i High Line, próbując wtopić się w tłum i pogodzić się z tym, co wydarzyło się w Pinehurst.

McIlroy, 35, spudłował dwa krótkie putty na par na ostatnich trzech dołkach, oddając prowadzenie 69 dołków późniejszemu mistrzowi Brysonowi DeChambeau. Północnoirlandzki zawodnik szybko odjechał, nie rozmawiając z mediami, i wycofał się z turnieju w następnym tygodniu, czyniąc swoją środową konferencję prasową przed Scottish Open pierwszym razem, kiedy mówił o trudnym finiszu.

„To był wspaniały dzień, dopóki nie przestał” – powiedział McIlroy.

Przez większą część niedzieli McIlroy powiedział, że czuł się jak wersja siebie, do której chciał powrócić na głównych mistrzostwach. Trafiał trudne putty. Przejął kontrolę nad turniejem, wchodząc na 15. dołek z dwupunktową przewagą nad DeChambeau. Następnie zaliczył bogeya na trudnym 15. dołku i zostawił sobie czterostopowego putta na 16. dołku.

„Wyraźnie pamiętam, jak zaczynałem czuć się trochę nieswojo, czekając na swój drugi putt na 16. dołku” – powiedział McIlroy.

GŁĘBIEJ

Rory McIlroy i US Open nigdy nie uciekną – mimo że próbował

Przyznał również, że charakter trasowania Pinehursta oznaczał, że zawsze wiedział, gdzie znajduje się piłka DeChambeau, jedna grupa za nim. „To trochę wyrwało mnie z mojego małego świata” — powiedział. Następnie musiał dłużej czekać na putt par, ponieważ partner Patrick Cantlay wykonał swój strzał. „I może się nie spieszyć” — zażartował McIlroy z uśmiechem. Spudłował putt, kończąc bogeyem.

(Gregory Shamus/Getty Images)


Ostatni wielki sukces McIlroya miał miejsce prawie 10 lat temu (Gregory Shamus/Getty Images)

„Stoisz tam, trudno nie zacząć myśleć o przyszłości lub nie zauważyć, zanim piłka Brysona nie znajdzie się na fairwayu lub coś w tym stylu” – powiedział. „Ale znowu, to ja muszę upewnić się, że jestem w odpowiednim miejscu. Uderzyłem przyzwoitego putta na 16, green go złapał… Prawdopodobnie zacząłem prosto, może trochę na lewo od środka, a green go złapał i złapał lewą krawędź. (To) nie był straszny putt, ale zdecydowanie czułem trochę niepokoju, zanim go uderzyłem”.

Na 18. dołku McIlroy wykonał trudnego, szybko przerywającego putta na trzy stopy na par, który — patrząc wstecz — doprowadziłby US Open do dogrywki. Ponownie McIlroy przyznał, że pozwolił, aby gra DeChambau wpłynęła na jego decyzję. Ponieważ wiedział, że piłka DeChambau była daleko na lewo od fairwayu, istniała szansa, że ​​Amerykanin zaliczy bogeya, a McIlroy dwa putty, aby mimo wszystko dostać się do dogrywki. McIlroy powiedział, że musi się martwić, aby nie pozostawić zbyt trudnego drugiego putta.

„Wiedziałem, że muszę uderzyć naprawdę delikatnie” – dodał. „Gdyby ten z tyłu nie miał znaczenia, uderzyłbym mocniej”.

McIlroy chybił putta, a DeChambeau podniósł się i zszedł z trudnego uderzenia z bunkra, aby osiągnąć par i wygrać turniej. Następnego dnia McIlroy wycofał się z Travelers Championship w Connecticut, ale ponieważ wcześniej planował zatrzymać się na Manhattanie, zatrzymał tę podróż i wykorzystał ją jako sposób na uzupełnienie paliwa.

głębiej

GŁĘBIEJ

Kursy na Genesis Scottish Open 2024, typy DFS: Morikawa, Min Woo Lee, jestem wśród naszych typów

Chodził po mieście i dzwonił do ludzi, którym ufał. Poza tym był sam ze swoimi myślami i znalazł rzeczy, nad którymi chciał popracować w przyszłości. W ciągu kilku dni przeniósł swoje myśli w przyszłość.

„Kiedy wspominam ten dzień, tak jak wspominam niektóre z najtrudniejszych momentów w mojej karierze, wiele się z niego nauczę i mam nadzieję, że dobrze to wykorzystam” – powiedział McIlroy. „To coś, co było motywem przewodnim w całej mojej karierze. Udało mi się wykorzystać te trudne momenty i niedługo potem przekształcić je w coś wspaniałego”.

Na koniec McIlroy został zapytany, czy żałuje, że nie rozmawiał z mediami po rundzie. Nie żałował. „Bez urazy” – powiedział McIlroy z uśmiechem – „byliście ostatnim z moich zmartwień w tym momencie”.

(Górne zdjęcie: Andrew Redington/Getty Images)

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button