News

Konkurs Miss Universe Singapore otwarty dla matek, mężatek i rozwódek

Konkurs Miss Universe Singapore stał się teraz bardziej otwarty niż wcześniej dzięki zreformowanym kryteriom kwalifikacyjnym.

Nowe Delhi:

Konkurs piękności Miss Universe Singapore jest teraz otwarty dla wszystkich singapurskich kobiet powyżej 18 roku życia, niezależnie od ich stanu cywilnego. Organizacja zniosła również górny limit wieku, dzięki czemu słynny konkurs piękności stał się bardziej inkluzywny niż wcześniej.

Wprowadzając najnowsze zmiany w kryteriach kwalifikowalności w zakresie stanu cywilnego, Miss Universe Singapore zrywa również z przekonaniem, że w konkursach piękności na całym świecie uwzględniane i promowane są tylko pewne standardy konwencjonalnej kobiecości.

Miss Universe Malaysia 2003 i krajowa dyrektorka Miss Universe Singapore, pani Elaine Daly, powiedziała w oświadczeniu: „Ten konkurs to coś więcej niż tylko korona. To platforma do inspirowania i wspierania spraw bliskich twojemu sercu”.

W ich najnowszym poście na Instagramie można przeczytać: „Apel do wszystkich ambitnych, inteligentnych i pewnych siebie, pięknych kobiet z Singapuru!”

Zgodnie ze specyfikacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie internetowej, w konkursie może wziąć udział każda prawnie uznana dorosła kobieta, która zamieszkuje w Singapurze przez co najmniej sześć miesięcy przed 1 września 2024 r.

W konkursie mogą wziąć udział kobiety: samotne, zamężne, rozwiedzione, lub mające dzieci.

Konkurs Miss Universe 2023 był otwarty dla kobiet w wieku od 18 do 28 lat, które były singielkami i niezamężne, niezależnie od konkretnych wymagań dotyczących wzrostu. Tym razem jednak wśród innych zmian wprowadzono kryterium wzrostu, które sprawia, że ​​w konkursie mogą brać udział tylko kobiety o wzroście co najmniej 168 cm lub wyższym.

Konkurs Miss Universe Singapore 2024 jest organizowany przez malezyjską firmę Beyond Entity we współpracy z King Kong Media Production, na czele której stoi singapurski aktor Mark Lee.

Zwyciężczyni będzie mogła reprezentować Singapur na arenie międzynarodowej konkursu Miss Universe, który odbędzie się w Meksyku we wrześniu. Otrzyma również nagrodę w wysokości 10 000 dolarów.

Przedsiębiorczyni Priyanka Annuncia została w zeszłym roku ukoronowana tytułem Miss Universe Singapuru.Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button