Entertainment

Książę Harry nadal przyjmie nagrodę Pat Tillman Award na ESPYs, pomimo doniesień

Książę Harry. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Pomimo doniesień o przeciwnym charakterze, Książę Harry nie ma zamiaru odrzucić Nagrody Pata Tillmana za Służbę.

39-letni książę Sussex odbierze to wyróżnienie podczas gali ESPY Awards w czwartek 11 lipca. Nagroda ta przyznawana jest osobie silnie związanej ze sportem, która służyła innym w sposób nawiązujący do dziedzictwa zmarłego Tillmana.

Tillman, była gwiazda NFL, a obecnie żołnierz US Army Rangers, zginął podczas walk w Afganistanie w 2004 roku.

Tygodnik „Us Weekly” rozmawiał wyłącznie z biurem prasowym księcia, które poinformowało, że nie udzieliło żadnych wskazówek w tej sprawie. Poinformowali również, że wszystko, co do tej pory opublikowano na temat uczuć lub emocji księcia, było czysto spekulatywne i pozbawione podstaw.

Przyznanie Harry'emu tego zaszczytu wywołało kontrowersje, m.in. ze strony matki Tillmana.

„Jestem zszokowany, że wybrano tak kontrowersyjną i budzącą podziały osobę do otrzymania nagrody” Mary Tillman powiedział Codzienna poczta w wywiadzie opublikowanym 29 czerwca. „Są beneficjenci, którzy są o wiele bardziej odpowiedni. Są osoby pracujące w społeczności weteranów, które robią ogromne rzeczy, aby pomóc weteranom”.

Dodała: „Te osoby nie mają pieniędzy, zasobów, powiązań ani przywilejów, jakie ma książę Harry. Uważam, że takie osoby powinny być doceniane”.

W obliczu krytyki ESPN broniło swojej decyzji o docenieniu Harry'ego, który jest chwalony za swoją służbę wojskową i współzałożenie fundacji Invictus Games Foundation, która wspiera rannych, poszkodowanych i chorych żołnierzy.

Książę Harry nadal przyjmie nagrodę Pat Tillman przyznawaną przez ESPYS, pomimo doniesień

Pat Tillman #40 z Phoenix Cardinals. Mitchell Layton/Getty Images

„ESPN, przy wsparciu Fundacji Tillmana, honoruje księcia Harry'ego, księcia Sussex, w szczególności za pracę Fundacji Invictus Games, która świętuje 10. rocznicę promowania leczenia poprzez moc sportu wśród żołnierzy i weteranów na całym świecie” – podała stacja w oświadczeniu z 1 lipca.

Wszystko, co musisz wiedzieć o nagrodach ESPY 2024

Powiązany: Co warto wiedzieć o nagrodach ESPY 2024: nominacje, data emisji i więcej

Po raz kolejny nadszedł czas, aby największe gwiazdy sportu zjechały do ​​Los Angeles na galę ESPY Awards. 32. doroczna gala wręczenia nagród odbędzie się w Dolby Theatre po raz trzeci z rzędu, a o nagrodę będą mogli ubiegać się wszyscy, od Patricka Mahomesa po Caitlin Clark, a nawet książę Harry. ESPY Awards […]

Decyzję poparli również byli laureaci nagrody im. Pata Tillmana za służbę, ustanowionej przez ESPYs w 2014 r.

Jake Woodbyły żołnierz piechoty morskiej i zawodnik futbolu amerykańskiego, który zdobył nagrodę w 2018 r., powiedział TMZ Harry „naturalnie pasuje” i jest „dobrym wyborem” na to wyróżnienie. Izrael Del Torobyły sierżant sztabowy Sił Powietrznych, który został ranny w 2005 r. podczas służby w Afganistanie i otrzymał nagrodę w 2017 r., również rozmawiał z TMZ i stwierdził, że Harry był „godnym obdarowania”.

ESPY 2024 — organizowane przez Serena Williamsdobry przyjaciel żony Harry'ego Meghan Markle — emisja w czwartek 11 lipca na kanale ABC o godz. 20:00 czasu wschodniego.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button