Tech

LG nie jest już tylko firmą ?elektroniczną? Oto jak zmienia oprogramowanie samochodowe dzięki AR i rozrywce

LG ewoluuje od firmy produkującej urządzenia i sprzęt do firmy, która jest równie biegła w oprogramowaniu. Ta transformacja doprowadziła do jej przedsięwzięcia polegającego na oferowaniu „immersyjnych rozwiązań dla pojazdów” kompatybilnych z oprogramowaniem samochodowym, takim jak Apple CarPlay i Android Auto. Ta inicjatywa ma na celu rozszerzenie tożsamości marki LG, ostatecznie ustanawiając ją jako „firmę oferującą inteligentne rozwiązania życiowe” — określenie wykraczające poza wybrane urządzenia i inne produkty sprzętowe. Znaczna część tego wysiłku koncentruje się na rozwiązaniach dla pojazdów (zarówno w kabinie, jak i podczas jazdy), dostarczając produkty, które nie tylko zwiększają inteligentne możliwości, ale także dodają wartości w innych obszarach, takich jak rozrywka, i eksplorując rozwijający się rynek stacji ładowania w Indiach.

Przeczytaj także: Monitory gamingowe LG UltraGear OLED z serii 2024 wprowadzone na rynek w Indiach: sprawdź funkcje, cenę, dostępność i nie tylko

Rozwiązania LG Vehicle: Skupienie na rozrywce i użyteczności

W swojej działalności związanej z rozwiązaniami dla pojazdów firma LG koncentruje się obecnie na dwóch kluczowych produktach: Sprzęt do zabawy I Metaoprogramowanie. Oba są zaprojektowane, aby ulepszyć różne aspekty uczynienia samochodu rozszerzeniem przestrzeni życiowej. Wyjaśniając postępy LG w technologii motoryzacyjnej, Walenty Janiautlider rozwiązań programistycznych w Firma LG Vehicle Component Solutions, udostępnił kluczowe szczegóły Shaurya Sharma z Hindustan Times TecH.

Valentin podkreślił, że LG wykorzystuje swoje główne mocne strony w zakresie mobilności, skupiając się na szeregu komponentów samochodowych i oprogramowaniu, w tym jednostkach głównych, oprogramowaniu ADAS, e-napędach, oświetleniu, bateriach i innych. Ujawnił, że LG nawiązało współpracę z głównymi producentami samochodów, takimi jak Hyundai, KIA, Audi, Honda, Jaguar, Mercedes, BMW, Volkswagen, Bentley i innymi. LG współpracuje z Hyundai i Kia, postrzegając Indie jako „następne Chiny” w branży motoryzacyjnej.

Zapytany, czy LG widzi Playware jako samodzielny system zastępujący Android Auto lub CarPlay, Valentin wspomniał, że chociaż LG nie zamierza zastępować tych systemów, Playware jest zaprojektowany do współpracy z nimi, głównie na dodatkowych ekranach w samochodach. Wyjaśnił: „Samochód jest połączony. Playware koncentruje się na mediach i rozrywce. Na tym etapie nie bierzemy pod uwagę łączności. Pomysł jest taki — gdy samochód jest zatrzymany i chcesz obejrzeć krótki film na YouTube, możesz to łatwo zrobić, korzystając z natywnej aplikacji YouTube TV (WebOS) w samochodzie”.

Dodał: „To oprogramowanie uzupełniające — Android Auto i Apple CarPlay nadal będą działać, ale niektórzy producenci OEM mogą zdecydować się na oferowanie go jako samodzielnej funkcji, np. General Motors, ale decyzja ta należy do producenta OEM”.

Przeczytaj także: Seria Google Pixel 9 wkrótce zostanie wprowadzona na rynek: od Galaxy AI po design — dowiedz się, co będzie dostępne przed premierą

Playware wkrótce pojawi się w Indiach wraz z Hyundai i KIA

W odniesieniu do wprowadzenia Playware w Indiach Valentin ujawnił: „Playware nie jest jeszcze dostępny na rynku indyjskim, ale współpracujemy z naszymi partnerami, aby wkrótce go uruchomić”. Zauważył, że Playware jest obecnie zazwyczaj oferowany jako dodatkowy ekran w samochodach klasy premium.

Kolejnym znaczącym projektem dla LG Vehicle Solutions jest Metaoprogramowanie. Celem jest ulepszenie wrażeń z jazdy poprzez wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości (AR) i mieszanej rzeczywistości (MR) w celu dostarczania informacji za pośrednictwem AR HUD na różnych wyświetlaczach w samochodach OEM partnerów. Projekt ten obejmuje wykorzystanie sztucznej inteligencji do proceduralnego generowania AI w celu tworzenia środowisk 3D, które oferują lepsze zrozumienie mapy i systemy bezpieczeństwa samochodu. Jednak renderowanie tych funkcji wymaga wydajnego SoC i GPU, co sprawia, że ​​jest to obecnie dostępne tylko w samochodach klasy premium. LG planuje współpracę z większą liczbą producentów samochodów w Indiach, poza Hyundai i KIA, i zamierza wkrótce wprowadzić swoją gamę produktów na rynek.

Przeczytaj także: Samsung Galaxy Unpacked 2024: Od składanych smartfonów nowej generacji Galaxy Z Fold 6 po słuchawki Buds 3 Pro — oto, czego jeszcze możesz się spodziewać

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button