News

Odnawiają się zdjęcia Lionela Messiego z nastoletnią gwiazdą piłki nożnej Lamine Yamal, gdy był jeszcze niemowlęciem

Zdjęcia Lionel Messi z 16-letnią gwiazdą piłki nożnej Lamine Yamal jako niemowlęciem, powrócili na boisko po osiągnięciu międzynarodowego sukcesu w tym tygodniu.

We wtorek wieczorem Messi, który poprowadził Argentynę do tytułu Mistrza Świata w 2022 roku poprowadził swoją reprezentację do finału Copa America po pokonaniu Kanady 2-0 w meczu, w którym strzelił swojego pierwszego gola w tegorocznym turnieju. Zaledwie kilka godzin wcześniej Yamal, nastolatek z Hiszpanii, został najmłodszym piłkarzem, który kiedykolwiek strzelił gola w Mistrzostwach Europy, strzelając gola w wygranym 2-0 meczu z Francją. W sobotę skończy 17 lat — dzień przed finałem.

Zawodnicy byli już wcześniej łączeni, ponieważ Yamal obecnie gra w FC Barcelona, ​​a Messi występuje w tej organizacji od prawie dwóch dekad. Jednak wzruszające zdjęcia ich wspólnych występów sprzed ponad 16 lat pojawiły się ponownie, gdy ojciec Yamala udostępnił jedno z nich na swoim profilu. Konto na Instagramie w zeszłym tygodniu. Podpisał zdjęcie „początek dwóch wielkich”.

Na zdjęciu zrobionym we wrześniu 2007 r. widać Lionela Messiego pomagającego w kąpieli Lamine Yamal z matką Yamal, Sheilą Ebaną.
Na zdjęciu zrobionym we wrześniu 2007 r. widać Lionela Messiego pomagającego w kąpieli Lamine Yamal z matką Yamal, Sheilą Ebaną.

Zdjęcie AP/Joan Monfort


Joan Monfort, fotograf niezależny dla The Associated Press, wykonał oryginalne zdjęcia. On powiedział AP że sesja zdjęciowa miała miejsce w szatni gości na Camp Nou w 2007 roku, gdy Yamal miał kilka miesięcy.

Messi, wówczas 20-letni i grający w Barcelonie, trzymał Yamala na jednym ze zdjęć. Na innym zdjęciu Messi kąpie młodego Yamala w plastikowej wannie. Jest też zdjęcie matki Yamala, Sheili Ebany, z Messim, gdy kąpali dziecko.

Na zdjęciu zrobionym we wrześniu 2007 roku widać 20-letniego Lionela Messiego trzymającego w ramionach Lamine Yamal.
Na zdjęciu zrobionym we wrześniu 2007 roku widać 20-letniego Lionela Messiego trzymającego w ramionach Lamine Yamal.

Zdjęcie AP/Joan Monfort


Piłkarze Barcelony pozowali z dziećmi i ich rodzinami do kalendarza w ramach corocznej akcji charytatywnej hiszpańskiej gazety Diario Sport i UNICEF. Monfort odpowiadał za sesje zdjęciowe, a Messi został sparowany z rodziną Yamala.

„Zrobiliśmy kalendarz z pomocą UNICEF” – powiedział Monfort. „Więc UNICEF zorganizował losowanie w dzielnicy Roca Fonda w Mataró, gdzie mieszkała rodzina Lamine. Zapisali się na losowanie, aby zrobić sobie zdjęcie na Camp Nou z Barca gracz. I wygrali losowanie.”

Monfort przyznał też, że sesja nie była łatwa, ponieważ Messi nie był pewien, jak zachować się w towarzystwie Lamine.

„Messi jest dość introwertycznym facetem, jest nieśmiały” – powiedział. „Wychodził z szatni i nagle znalazł się w innej szatni z plastikową wanną pełną wody i dzieckiem w środku. To było skomplikowane. Na początku nie wiedział nawet, jak go trzymać”.

Fotograf nie miał pojęcia, że ​​Yamal jest na zdjęciach, dopóki jego przyjaciel nie powiedział mu, że stały się viralem. Ekscytacja związana ze zdjęciami to coś, czego nigdy nie doświadczył, powiedział, pomimo długiej kariery jako fotograf sportowy.

„To bardzo ekscytujące być związanym z czymś, co wywołało taką sensację” – powiedział. „Prawdę mówiąc, to bardzo miłe uczucie”.Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button